Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nový hybridný Hyundai i30 poteší eleganciou, no aj hospodárnosťou

Nový hybridný Hyundai i30 poteší eleganciou, no aj hospodárnosťou
Zdroj | Hyundai
Michal Spiegel
Nový hybridný Hyundai i30 poteší eleganciou, no aj hospodárnosťou
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Automobilka Hyundai rozšírila svoje portfólio o vynovený a obľúbený model i30, tentokrát ponúkne aj hybridnú verziu 48 V mild hybrid.

Zmenou prešiel dizajn. Už pôvodný model i30 si ľudia obľúbili kvôli dizajnu, no ani po facelifte sa nemá novinka za čo hanbiť. Vozidlo sa viac priblížilo k dizajnu obľúbeného Volkswagen Golf, no s výraznejšou prednou mriežkou. Hyundai i30 sa bude predávať v troch verziách – hatchback, fastback a kombi.

K dispozícii tiež bude prémiová verzia i30 N Line so športovejším vzhľadom a dizajnovými 17″/18″ kolesami.

Zdroj | Hyundai
Pozrite si

Hyundai KONA Electric – keď elektromobilita baví

Kvôli povinnému znižovaniu emisií sa musel prispôsobiť aj Hyundai, preto ponúka 48-voltový hybridný pohon. K elektrike dostanete 1,6-litrový dieselový motor s výkonom 100 kW (136 k). Model je k dispozícii so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Vrcholom ponuky v novej i30-tke je nový 1,5-litrový benzínový motor T-GDI s výkonom 117,5 kW (160 k), ktorý je štandardne dodávaný so 48 V mild hybridnou technológiou. Je k dispozícii aj so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Z technológií v interiéri nebude chýbať podpora pre Android Auto a Apple Car Play. Plusom je aj bezdrôtové nabíjanie a 10,25″ dotykový LCD displej či 7″ prístrojový panel. Od leta 2020 bude k dispozícii aj zrkadlenie telefónov bez potreby pripojenia telefónu cez kábel.

Zdroj | Hyundai

Nový Hyundai i30 ponúkne aj technológiu Bluelink, ktorá poskytuje užitočné LIVE informácie a možnosť kontroly a ovládania vozidla na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie. K funkciám služieb Bluelink a Hyundai LIVE patria informácie o doprave v reálnom čase, prehľad čerpacích staníc s cenami paliva, informácie o aktuálne voľných parkovacích miestach či informácie o počasí.

Čo sa týka bezpečnosti, Hyundai i30 ponúka funkciu automatického udržania vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou. Novinkou v modeli i30 je systém LVDA (Lead Vehicle Departure Alert), systém varujúci vodiča, keď sa vozidlo pred ním začne pohybovať vpred a vodič nereaguje dostatočne rýchlo – napríklad na semafore.

Aj funkcia senzora mŕtveho uhla dostala vylepšenie v podobe asistenčnej brzdy, aby sa predchádzalo kolízii. Vylepšením prešiel aj systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA), ktorá rozpoznáva popri vozidlách a chodcoch aj bicykle na cestách. Nechýba senzor na sledovanie únavy vodiča či sledovanie dopravných značiek.

Zdroj | Hyundai
Pozrite si

Vieme, kde Hyundai i30 Fastback N skutočne prevetráte

Pokiaľ máte cestu do Ženevy, budúci týždeň tam bude autosalón, kde sa bude dať novinka od Hyundai pozrieť. Dostupná by mala byť od  v troch nových farebných spracovaniach – Dark Night, Silky Bronze a Sunset Red a šiestimi pôvodnými – Polar White, Phantom Black, Engine Red, Stellar Blue, Platinum Silver a Olivine Grey.

Nový Hyundai i30 sa začne na Slovensku predávať v druhom štvrťroku 2020.