Nový hybridný Hyundai i30 poteší eleganciou, no aj hospodárnosťou

ZDROJ | Hyundai

Automobilka Hyundai rozšírila svoje portfólio o vynovený a obľúbený model i30, tentokrát ponúkne aj hybridnú verziu 48 V mild hybrid.

Zmenou prešiel dizajn. Už pôvodný model i30 si ľudia obľúbili kvôli dizajnu, no ani po facelifte sa nemá novinka za čo hanbiť. Vozidlo sa viac priblížilo k dizajnu obľúbeného Volkswagen Golf, no s výraznejšou prednou mriežkou. Hyundai i30 sa bude predávať v troch verziách – hatchback, fastback a kombi.

K dispozícii tiež bude prémiová verzia i30 N Line so športovejším vzhľadom a dizajnovými 17″/18″ kolesami.

ZDROJ | Hyundai

Pozrite siHyundai KONA Electric – keď elektromobilita baví

Kvôli povinnému znižovaniu emisií sa musel prispôsobiť aj Hyundai, preto ponúka 48-voltový hybridný pohon. K elektrike dostanete 1,6-litrový dieselový motor s výkonom 100 kW (136 k). Model je k dispozícii so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Vrcholom ponuky v novej i30-tke je nový 1,5-litrový benzínový motor T-GDI s výkonom 117,5 kW (160 k), ktorý je štandardne dodávaný so 48 V mild hybridnou technológiou. Je k dispozícii aj so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Z technológií v interiéri nebude chýbať podpora pre Android Auto a Apple Car Play. Plusom je aj bezdrôtové nabíjanie a 10,25″ dotykový LCD displej či 7″ prístrojový panel. Od leta 2020 bude k dispozícii aj zrkadlenie telefónov bez potreby pripojenia telefónu cez kábel.

ZDROJ | Hyundai

Nový Hyundai i30 ponúkne aj technológiu Bluelink, ktorá poskytuje užitočné LIVE informácie a možnosť kontroly a ovládania vozidla na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie. K funkciám služieb Bluelink a Hyundai LIVE patria informácie o doprave v reálnom čase, prehľad čerpacích staníc s cenami paliva, informácie o aktuálne voľných parkovacích miestach či informácie o počasí.

Čo sa týka bezpečnosti, Hyundai i30 ponúka funkciu automatického udržania vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou. Novinkou v modeli i30 je systém LVDA (Lead Vehicle Departure Alert), systém varujúci vodiča, keď sa vozidlo pred ním začne pohybovať vpred a vodič nereaguje dostatočne rýchlo – napríklad na semafore.

Aj funkcia senzora mŕtveho uhla dostala vylepšenie v podobe asistenčnej brzdy, aby sa predchádzalo kolízii. Vylepšením prešiel aj systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA), ktorá rozpoznáva popri vozidlách a chodcoch aj bicykle na cestách. Nechýba senzor na sledovanie únavy vodiča či sledovanie dopravných značiek.

ZDROJ | Hyundai

Pozrite siVieme, kde Hyundai i30 Fastback N skutočne prevetráte

Pokiaľ máte cestu do Ženevy, budúci týždeň tam bude autosalón, kde sa bude dať novinka od Hyundai pozrieť. Dostupná by mala byť od  v troch nových farebných spracovaniach – Dark Night, Silky Bronze a Sunset Red a šiestimi pôvodnými – Polar White, Phantom Black, Engine Red, Stellar Blue, Platinum Silver a Olivine Grey.

Nový Hyundai i30 sa začne na Slovensku predávať v druhom štvrťroku 2020.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku