Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 2 min.
  • 8.3.2015

Nový Gmail pre iOS priniesol novinky, na svojho Android kamaráta však stále nemá

Nový Gmail pre iOS priniesol novinky, na svojho Android kamaráta však stále nemá
Marek Šimunek
Nový Gmail pre iOS priniesol novinky, na svojho Android kamaráta však stále nemá

Neviem, či osobne poznám niekoho, kto by nepoužíval, alebo minimálne nepoznal najrozšírenejšiu e-mailovú službu od vyhľadávacieho giganta Google. Samostatná aplikácia pre iOS tu síce už je nejaký ten piatok, ale nedávno sa dočkala aktualizácie. Čo nové teda prináša?

Gmail iOS 4.0

STIAHNITE SI aplikáciu Gmail v App Store

Ak chcete skutočne pohodlne a rýchlo vyhľadávať v rozsiahlej e-mailovej schránke Gmail na iOS smartfónoch a tabletoch, je najlepším riešením aplikácia od Google. Tá ponúka takmer všetky možnosti svojej stolovej verzie. Aktuálna verzia 4.0 priniesla niekoľko podstatných zmien, ktoré ocenia najmä tí z nás, ktorí používajú iOS 8. Gmail totiž získal možnosť interakcie pomocou aktívnych notifikácií, ktoré priniesol práve najnovší operačný systém od Apple. Priamo zo zamknutej obrazovky tak môžete na prichádzajúcu správu odpovedať, alebo ju archivovať. Pre interakcie so správou tak nie je potrebné otvorenie aplikácie. Bohužiaľ správu nie je možné priamo zo zamknutej obrazovky vymazať, čo môže byť nevýhoda, najmä ak vám pomerne často chodia na Gmail konto rôzne reklamné správy.

Gmail iOS 4.0 Gmail iOS 4.0

Okrem toho však Gmail 4.0 pre iOS priniesol aj možnosť odosielania príloh pomocou tejto aplikácie z akejkoľvek inej aplikácie v systéme vďaka rozšíreniu. Rovnaký prípad platí aj pre prijaté prílohy, ktoré môžete otvoriť tiež v akejkoľvek aplikácii. Bohužiaľ na Android verziu e-mailového klienta mu stále chýba niekoľko vlastností. Tou najhlavnejšou je určite podpora iných e-mailových kont ako tie od Google a možno by aplikácii prospel aj Material dizajn, tak ako ho nájdeme v iných aplikáciách Google na iOS.

Gmail iOS 4.0 Gmail iOS 4.0

Gmail

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 12,1 MB

Cena: 0,00 €

Foto: TECHBOX