Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nový bestseller na obzore? Samsung potichu predstavil nový Galaxy A04e

Nový bestseller na obzore? Samsung potichu predstavil nový Galaxy A04e
Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
Nový bestseller na obzore? Samsung potichu predstavil nový Galaxy A04e
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Séria smartfónov Galaxy A od Samsungu žne veľký úspech aj na Slovensku, kde sa jej jednotlivé modely pravidelne objavujú v rebríčkoch najpredávanejších zariadení u našich operátorov.

Výrobca preto túto sériu pravidelne obohacuje o nové modely a dokonca aj sub-modely. Po modeli Galaxy A04 predstaveného v auguste a jeho súrodencovi Galaxy A04s predstaveného len minulý mesiac je tu nový Galaxy A04e, adept na najlacnejší model série.

Novinka je vybavená 6,5″ PLS LCD displejom s HD+ rozlíšením, v ktorého hornej časti sa nachádza 5 Mpx selfie fotoaparát uložený vo výreze v tvare kvapky. Na zadnej strane nájdeme duálny fotoaparát s 13 Mpx hlavným snímačom a 2 Mpx snímačom hĺbky obrazu. Pripravený je tak aj na portrétové fotografie, hoci s otáznou kvalitou.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Samsung

Pod povrchom má Galaxy A04e 8-jadrový procesor, ktorého meno zatiaľ Samsung neprezradil. Podľa informácií portálu GSMarena by však mohlo ísť o čipset MediaTek Helio G35, ktorý bude mať v závislosti od zvoleného variantu k dispozícii 3 GB alebo 4 GB RAM a interné úložisko s kapacitou 32, 64 alebo až 128 GB s možnosťou jeho rozšírenia pomocou microSD karty.

Smartfón nepodporuje 5G siete a dokonca ani 5 GHz Wi-Fi siete, čo je na nové zariadenie pomerne nezvyčajné. V praxi však všetky prístupové body vysielajú primárne 2,4 GHz siete, ktoré tento model podporuje.

Po softvérovej stránke sa zrejme nedajú čakať žiadne prekvapenia. Základom je operačný systém Android 12 s One UI Core 4.1, odľahčenou verziou vlastnej nadstavby od Samsungu, ktorú výrobca využíva pri lacnejších a teda menej výkonných modeloch.

Vďaka kombinácii pomerne úsporného hardvéru a batérie s kapacitou až 5 000 mAh by sa Samsung Galaxy A04e teoreticky mohol pochváliť veľmi slušnou výdržou batérie. Na reálne čísla si však budeme musieť ešte počkať. Do kedy, nevedno. Samsung zatiaľ neoznámil cenu, ani dátum vydania tejto novinky. Aktuálne vieme iba to, že bude dostupný v čiernej, svetlomodrej a medenej verzii.

Na Slovensku je v tejto chvíli oficiálne v predaji iba model Galaxy A04s dostupný za cenu 169,00 €. Model Galaxy A04 oficiálne stanovenú európsku cenu nemá, podľa odhadov by sa však mal pohybovať okolo sumy 130 €. Najnižší model Galaxy A04e by tak teoreticky mohol podliezť aj hranicu 100 €.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Zdroj