Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nový ASUS Zenbook 14 Flip OLED je tu. Zatočí s konkurenciou?

Nový ASUS Zenbook 14 Flip OLED je tu. Zatočí s konkurenciou?
Zdroj | ASUS
Tomáš Šmidák
Nový ASUS Zenbook 14 Flip OLED je tu. Zatočí s konkurenciou?
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Zenbook 14 Flip OLED, je nový prírastok do rodiny konvertibilných notebookov od spoločnosti ASUS. Ponúka vylepšený displej, AMD procesory radu 5000 a ultra tenký dizajn.

Zariadenia typu 2 v 1, to nemali nikdy veľmi ľahké. Na papieri to znie fajn, mať notebook, ktorý zároveň slúži ako tablet. Často sa však stávalo, že nakoniec z toho nebol ani dobrý notebook, ani dobrý tablet. ASUS však vždy patril medzi výrobcov, ktorí radi experimentovali a so svojimi výrobkami išiel často proti prúdu. Čím zaujme jeho najnovší počin?

Zdroj | ASUS

Ako už s názvu vyplýva, nový model prichádza s OLED displejom. Ten je dotykový, má 14″, rozlíšenie 2,8K a formát 16:10. Disponuje tiež 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3 a certifikáciou PANTONE Validated, ktorá by mala zabezpečiť mimoriadne živé a verné podanie farieb. Tých, ktorí pracujú dlho do noci, poteší aj ochrana zraku tlmením modrého svetla, s certifikáciou TÜV.

Pozrite si

ASUS na CES 2022 ukázal nové ZenBooky. Prišli o tradičný dizajn aj logo!

Vnútri nájdeme procesory radu 5000 od AMD. Tie sa vyznačujú vysokým výkonom a zároveň aj vysokou efektivitou. Bežnú kancelársku prácu by mali zvládnuť ľavou zadnou. Na zložitejšie grafické úkony, však tento stroj nebude najlepšou voľbou, nakoľko je k dispozícii len integrovaná grafika AMD Radeon Graphics. Vo výbave tiež nájdete 8/16 GB pamäte RAM a 512 GB SSD úložisko. Kapacita batérie je 63 Wh.

Zdroj | ASUS

Hlavným dôvodom, prečo by ste si takéto zariadenie chceli kúpiť je jeho dvojitá funkcionalita. Vďaka 360° otočnému pántu ErgoLift, môžete Flip 14 postaviť do štyroch základných pozícií: notebook, stojan, stan a tablet. Displej tiež môžete okrem dotyku ovládať aj cez stylus, ktorý je súčasťou balenia. Numerický blok si v tomto modeli tiež našiel svoje miesto, vedľa klávesnice by ste ho však hľadali márne. Je zabudovaný v touchpade a pomocou softvéru si viete medzi nimi prepínať podľa potreby.

Zdroj | ASUS

Na tele nájdete vcelku bohatú selekciu portov. Okrem klasického USB 3.2 portu typu A, je tu aj 2x USB C port, HDMI port, čítačka microSD kariet a audio jack. Telo notebooku je navrhnuté tak aby vydržalo čo najdlhšie a preto spĺňa vojenské štandardy MIL-STD-810H z hľadiska spoľahlivosti a odolnosti. Pre ľahšie prihlasovanie a vyššiu bezpečnosť, je k dispozícií čítačka odtlačkov prstov s podporou Windows Hello. Hrúbka notebooku je 15,9 mm a hmotnosť je príjemných 1,4 kg.

Zdroj | ASUS

ASUS Zenbook Flip 14 je na našom trhu dostupný od 999 eur.