Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové smart hodinky od Xiaomi už o 30 eur lacnejšie? Získajú si vás dizajnom

Nové smart hodinky od Xiaomi už o 30 eur lacnejšie? Získajú si vás dizajnom
Zdroj | Xiaomi
Michal Sobek
Nové smart hodinky od Xiaomi už o 30 eur lacnejšie? Získajú si vás dizajnom
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Spoločnosť len nedávno predstavila nové smart hodinky Watch S1, ktoré na prvý pohľad rozhodne zaujmú svojim dizajnom. Myslelo sa však aj na športové funkcie a už teraz ich viete kúpiť o viac ako 30 eur lacnejšie.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Pozrite si

Xiaomi ukázalo luxusné smart hodinky so zafírovým sklíčkom aj športový variant

Smart hodinky Xiaomi Watch S1 rozhodne zaujmú svojim vzhľadom. Na boku nájdete nerezovú oceľ a displej chráni zafírové sklo. To je v tejto cenovej kategórii určite výnimka, a tak sa nemusíte báť, že by ste ho poškrabali. Dizajn trochu kazí spodná strana vyvedená z plastu, ale tú uvidí len málokto. Aspoň sa nemusíte báť alergickej reakcie. Na pravom boku sú dve ovládacie tlačidlá, ale bohužiaľ ani jedno neslúži ako rolovateľná korunka. Hmotnosť je tiež príjemných 52 gramov a poteší aj vodeodolnosť 5 ATM. Remienok si môžete vymeniť za akýkoľvek iný v šírke 22 mm.

Zdroj | Xiaomi

Samotný displej má 1,43-palca, je typu AMOLED s rozlíšením 466 x 466 pixelov. Frekvencia je 60 Hz a môžete sa tešiť sa sýte farby a skvelú čitateľnosť počas slnečných letných dní. Xiaomi nikde neuvádza použitý procesor a ani pamäť RAM. Smart hodinky bežia na vlastnom operačnom systéme.

Zobrazovať sa vám budú notifikácie, ale bez možnosti odpovedania na ich. Vďaka vstavanému reproduktoru si vybavíte hovory priamo zo zápästia a k dispozícii je aj hlasový asistent Amazon Alexa. Veľkou výhodou je integrovaný NFC čip, takže nimi viete aj zaplatiť, no dajte si pozor na kompatibilitu bánk. Aktuálne sa dá platiť iba kartou od Mastercard. Obísť sa to dá cez službu Curve.

Zdroj | Xiaomi

V ponuke nechýba GPS a hodinky vám odmerajú dokopy až 117 športov. Okrem toho dokážu zistiť váš aktuálny tep srdca, okysličenie krvi aj úroveň stresu. Batéria má kapacitu 470 mAh a výrobca udáva výdrž až 12 dní. To je veľmi slušná hodnota a nabijete ich cez bezdrôtovú nabíjačku, ale môžete použiť aj vlastnú alebo využiť reverzné nabíjanie zo smartfónu.

Tieto smart hodinky boli globálne predstavené len v polovici marca za cenu 229 eur. Ale dnes už ich viete kúpiť o vyše 30 eur lacnejšie za cenu 197,90 eur. Na to, že je to novinka, je to zľava, ktorá rozhodne poteší.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

K dispozícii je aj športový variant Active, ktorý nevyzerá až tak luxusne. Jeho telo je z polykarbonátu a displej už nekryje zafírové sklo, ale displejom a funkciami sú totožné.

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.