Nové modely TV Panasonic dvíhajú latku s  HDR10+ a Dolby Vision

ZDROJ | Panasonic

Plazmové obrazovky ešte pred niekoľkými rokmi dominovali pri najväčších uhlopriečkach televízorov a v high-end segmente a Panasonic bol na špici vo vývoji tejto technológie. Posun preferencií spôsobený zdokonaľovaním LCD panelov a hlavne komerčnou dostupnosťou veľkých OLED uhlopriečok, poslal PDP TV do histórie.

Ale japonský výrobca sa dokázal rýchlo prispôsobiť. Popri LCD televízoroch sa v high-end kategórii zameral aj na technológiu OLED a ich ponuku neustále rozširuje. Aktuálne prichádza s radom noviniek.

OLED TV s pokročilými technológiami

Už na januárovom veľtrhu CES 2019 v Las Vegas Panasonic prezentoval vlajkovú loď svojej OLED línie TV pre tento rok, model GZ2000. Podrobnejšie sme sa mu venovali na našich stránkach už v priebehu výstavy.

Pozrite siPanasonic GZ2000 – dokonalý televízor pre milovníka filmov?

Vybrané funkcie tohto top modelu sa teraz dostávajú aj do ďalších OLED televízorov Panasonic novej rady, ale aj do nových LCD TV s Ultra HD rozlíšením, s výnimkou najnižšieho modelu.

Potešia tak obrazovými technológiami HDR10+ a Dolby Vision, ako aj 3D zvukom s Dolby Atmos. Okrem toho podporujú aj statické HDR formáty.

ZDROJ | Panasonic

V roku 2019 rozširuje Panasonic ponuka OLED televízorov na dvojnásobok a prichádza s radami GZ2000, GZ1500, GZ1000 a GZ950. Všetky modely sú vybavené výkonným obrazovým procesorom HCX PRO Intelligent a medzi prvými podporujú najnovšiu generáciu formátu dynamických metadát HDR10+, spolu s Dolby Vision.

Pozrite siPhilips ukázal nové OLED televízory s ešte lepším obrazom aj zvukom

Všetky štyri rady GZxxxx OLED televízorov sú k dispozícii s uhlopriečkami 65″ a 55″, pričom rada GZ2000 je osadená špeciálnym OLED panelom Professional Edition 4K z výskumných laboratórií Panasonicu.

 

ZDROJ | Panasonic

O skvelý obraz sa v nových OLED televízoroch Panasonic stará doteraz najvýkonnejší procesor Panasonic HCX PRO Intelligent a všetky modely OLED podporujú technológie HDR10, HDR10 +, Dolby Vision, HLG (Hybrid Log-Gamma), na ktorý zrejme v budúcnosti prejde väčšina TV staníc, a HLG Photo.

HLG Photo podporujú aj nové fotoaparáty LUMIX. Ich fotografie s vyšším dynamickým rozsahom si môžete pozrieť na takejto obrazovke v najvyššej kvalite.

Zaujmú aj nové LCD panely

Okrem OLED noviniek Panasonic uvádza aj štyri nové rady LCD televízorov s UHD rozlíšením: GX940, GX900, GX800 a GX700. Najvyšší model GX940 bude k dispozícii len so 75″ uhlopriečkou, pričom tak ako OLED modely disponuje novým procesorom HCX Pro Intelligent. Taktiež podporuje technológie Dolby Vision a HDR10+.

ZDROJ | Panasonic

Aj najnižší rad GX700 (s uhlopriečkou 40 „, 50“, 58 „a 65“) s procesorom Studio Colour Engine podporuje štandardný HDR10 a HLG. Vyšší rad GX800 (40 „, 50“, 58 „a 65“) používa procesor HCX a prináša výhody spojené s technológiami HDR10+ a Dolby Vision. Ako bonus má aj zvukové spracovanie Dolby Atmos.

ZDROJ | Panasonic

Rad GX900 series (43 „, 49“, 55 „a 65″) má rovnaké vlastnosti ako GX800, no vlajková loď GX940 s uhlopriečkou 75“ použivá rýchlejšiu obnovovaciu frekvenciu 100 Hz a procesor HCX PRO Intelligent, ktorý analyzuje a optimalizuje farebné podanie, kontrast a jas obrazu.

Dokonalý obraz, prekvapivý zvuk

Ako sme už spomínali pri uvedení vlajkovej lode GZ2000, o farebné ladenie modelov OLED TV sa postaral slávny hollywoodsky kolorista Stefan Sonnenfeld, patriaci medzi najlepších odborníkov na prácu s farbami. Ako mnoho iných koloristov, používa Sonnenfeld OLED televízory Panasonic pri každodennej práci ako veľkoformátové referenčné monitory.

Pozrite siBude technológia microLED pokoriteľom OLED?

Všetky OLED televízory a navyše aj LCD GX940 podporujú nový formát fotografií s využitím HDR – HLG Photo. OLED modely sú tiež kompatibilné s modernými hlasovými asistentmi a môžete ich zapojiť aj do systému „smart“ domácnosti.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=P77_SlcT6js

Podstatnú časť multimediálneho zážitku pri sledovaní televízie tvorí aj zvuk, ktorý pri moderných televízoroch nebýva najsilnejšou stránkou. Najvyšší rad GZ2000 v tomto ohľade osloví originálnymi reproduktormi smerujúcimi nahor. To zaisťuje vynikajúce priestorové podanie, vrátane zvukov smerovaných zhora(odrazom od stropu) pri filmoch s podporou Dolby Atmos. Túto technológiu podporujú aj ostatné modely s výnimkou GX700.

GZ2000 je prvý televízor na svete vybavený systémom reproduktorov mieriacich hore s podporou technológie Jeno, ktorý ladili odborníci značky Technics. Model GZ1500 má v spodnej časti vstavaný výkonný a kompaktný reprosystém Blade Speaker s reproduktormi smerujúcimi vpred.

Ceny výrobca zatiaľ neuviedol, ale novinky by sa mali na trhu objaviť v najbližších mesiacoch.

ZdrojPanasonic

Komentáre k článku