Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 2 min.
  • 3.1.2017

Nové LG SUPER UHD televízory ponúknu Nano Cell a vylepšený HDR obraz

Nové LG SUPER UHD televízory ponúknu Nano Cell a vylepšený HDR obraz
Zdroj | LG
Števo Porubský
Nové LG SUPER UHD televízory ponúknu Nano Cell a vylepšený HDR obraz
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Juhokórejské LG ešte pred samotnou výstavou CES 2017 v Las Vegas odhaľuje svoje novinky. Ďaľšou je trio nových televízorov série SUPER UHD. Na tých spoločnosť spolupracovala nielen so štúdiami Dolby, ale aj Technicolor pre vraj čo najlepšie farby v akomkoľvek okamihu.

Zdroj | LG

Nové LG SUPER UHD televízory prídu na trh pod názvami SJ9500, SJ8500 a SJ8000. Podobnosť s označovaním Samsungu je určite čisto „náhodná“. Základom trojice je LCD displej s technológiou Nano Cell. Nano v názve technológie hovorí o tom, že v LCD displeji sú použité nano častice pre vytváranie čo najlepšieho obrazu a farieb.

Práve na farbách si nové SUPER UHD TV zakladajú. Nano Cell má byť tak prepracovanou, že by nemalo dochádzať k miešaniu farieb. Zelená tak bude vždy zelenou a nemala by prechádzať do žltej a či modrej, z ktorých sa vlastne skladá.

Zdroj | LG

Farby by mali byť rovnako dokonalé pri pohľade spredu ako aj pri pohľade zboku (do 60°). Okrem toho nechýba podpora HDR a tzv. Active HDR, na ktorom LG spolupracovalo so spomínaným Dolby. Rozdiel oproti klasickému HDR má byť v tom, že TV v reálnom čase dopĺňa do každého HDR obrázka podľa potreby viac dynamiky.

Technicolor zas do nových TV pridalo vlastný špeciálny režim Expert Mode, v ktorom vraj farby budú presne také, ako ich vytvorili v štúdiách. Fanúšikov filmu poteší aj podpora BT.2020 štandardu. Do budúcnosti poteší aj podpora Dolby Vision, HDR10, Hybrid Log Gamma (HLG) a Advanced HDR.

Nové televízory majú obsahovať aj vynovenú technológiu ULTRA Luminance pre čo najlepší jas a ostrý obraz.

Vynovený má byť aj operačný systém webOS 3.5 či diaľkové ovládanie Magic Remote. Na ňom vraj pribudne tlačidlo Magic Link na rýchle spúšťanie obľúbených appiek či programov. Zaujímavosťou je aj podpora 360° záberov. Pomocou Magic Remote ich bude možné prehliadať na veľkej obrazovke nových televízorov.

Kedy a za aké ceny sa novinky dostanú na trh zatiaľ nie je známe. Snáď sa viac informácií dozvieme počas CES 2017 už o pár dní.

Zdroj | LG
Zdroj