Nové elektrické bicykle Giant Momentum klamú telom

ZDROJ | Giant

Výrobca bicyklov Giant predstavil dva nové modely elektrických bicyklov Momentum – Voya E + 1 a Voya E + 3. Oba sú určené pre mestského cyklistu.

Bicykle ponúkajú vydarený minimalistický dizajn, ktorý sa postará o to, že na prvý pohľad ani nespoznáte, že ide o elektrobicykel. Samotná batéria je ukrytá v ráme a motor sa nachádza v zadnom náboji.

Motor ponúka výkon 250 W a 25 Nm krútiaci moment. Maximálna rýchlosť so zapnutou asistenciou je 32 kilometrov za hodinu a očakávaný dojazd je na úrovni 40 – 72 kilometrov na jedno nabitie. Vďaka malému motoru je hmotnosť elektrobicykla Giant Momentum iba 18 kilogramov a vďaka rýchlonabíjaniu trvá nabíjanie iba 3,5 hodiny.

ZDROJ | Giant

Pozrite siMoonbike – elektrický snežný bicykel vhodný do horských terénov

Hlavným rozdielom medzi modelmi Voya E + 1 a Voya E + 3 sú rôzne prevodovky a pozmenený dizajn. Oba modely disponujú hydraulickými brzdami.

ZDROJ | Giant

Nechýba integrovaný displej, ktorý zobrazí aktuálne zvolený režim a stav batérie. Pre tých, ktorí chcú potenciál bicykla využiť naplno, nechýba aplikácia Voya, ktorá ponúkne dodatočné podrobné informácie o rýchlosti, stúpaní, kadencii či navigáciu. Nechýba tiež rýchla diagnóza bicykla v prípade nečakanej poruchy.

ZDROJ | Giant

Bicykle budú dostupné v rôznych veľkostiach a farebných spracovaniach za cenu 2 800 dolárov pri modeli Voya E + 1 a 2 300 pri modeli Voya E + 3.

 

ZdrojGiant

Komentáre k článku