Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové ASUS ProArt Studiobooky ponúknu koliesko Dial pre kreatívcov

Nové ASUS ProArt Studiobooky ponúknu koliesko Dial pre kreatívcov
Zdroj | ASUS
Stanislav Vinc
Nové ASUS ProArt Studiobooky ponúknu koliesko Dial pre kreatívcov
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

ASUS pokračuje vo vylepšovaní svojej série počítačov ProArt Studiobook určenej primárne pre tvorcov digitálneho obsahu. S novými modelmi Studiobook 16 OLED a Pro 16 OLED do nej prináša koliesko ASUS Dial, ktoré si bude natívne rozumieť aj so štyrmi aplikáciami balíka Creative Cloud od Adobe.

Notebooky z rodiny ProArt majú kreatívcom ponúknuť všetky nástroje, ktoré by mohli pri svojej práci potrebovať, či už práve strihajú video, opravujú fotografie či tvoria úplne novú grafiku. Pri ich vývoji preto dostal rovnakú prioritu výkonný hardvér, ako aj kvalitný displej a rôzne možnosti ovládania, resp. vstupu.

Zdroj | ASUS

Nové modely ProArt Studiobook 16 OLED a Studiobook Pro 16 OLED dorazia na trh v podobe štyroch verzií, H5600, H7600, W5600 a W7600. Líšiť sa budú hardvérom pod povrchom, medzi ktorým nájdeme procesory AMD Ryzen 9 5900HX, Intel Core i9 11900H, aj Intel Xeon W-11955M. Širokú paletu procesorov budú dopĺňať bežné spotrebiteľské grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3060, RTX 3070, ako aj profesionálne ladené karty RTX A2000 a A5000.

Pozrite si

Na čo je Samsungu 200 Mpx snímač do mobilu?

Tento hardvér bude v prípade oboch modelov odosielať obraz na 16“ OLED HDR displeje so 4K UHD rozlíšením, ktoré si profesionálnych tvorcov obsahu získajú aj 100 % pokrytím farebného spektra DCI-P3, certifikáciami PANTONE Validated a Calman Verified, ako aj presnosťou vykresľovania farieb na úrovni Delta-E < 2. Samotná technológia OLED sa postará o kontrast 1 000 000:1 a podporu DisplayHDR 500 True Black.

Zdroj | ASUS

Ako sme spomínali v úvode, novinky nezaujmú len zobrazovacím a výpočtovým hardvérom. Do počítačov Studiobook prinášajú unikátne otočné koliesko ASUS Dial, ktoré nevidíme v rodine ProArt po prvý krát. Poslúžiť má na jednoduchšie ovládanie profesionálnych programov, natívne tých z ponuky Adobe Creative Cloud.

Pozrite si

Jabra Elite 7 Pro využívajú snímač kostného vedenia

V programe Adobe After Effects bude ASUS Dial slúžiť na rýchlu navigáciu po časovej osi a intuitívne približovanie. V Adobe Photoshop koliesko využijete pri ovládaní štetca a rýchlom prepínaní medzi vrstvami, v programe Premiere Pro na rýchlu úpravu ozvučenia a pretáčanie, v programe Photoshop Lightroom Classic zas na jednoduchú úpravu farieb a tónov.

Zdroj | ASUS

Aby ste si túto integráciu mohli vyskúšať, k počítačom ProArt Studiobook, Zenbook Pro/Pro Duo a Vivobook Pro vám ASUS pribalí aj skúšobné členstvo v službe Adobe Creative Cloud na 1-3 mesiace zadarmo.

Tu ale možnosti vstupu pre kreatívcov obsahu nekončia. Nový touchpad notebooku bude totiž podporovať aj vstup pomocou dotykového pera, pričom rozpoznať bude schopný až 1 024 úrovní tlaku. Špecifický je tiež trojicou tlačidiel, z ktorých to stredové nahrádza tlačidlo za normálnych okolností umiestnené v koliesku štandardnej počítačovej myši.

Zdroj | ASUS

Fotografov a kameramanov napokon novinky potešia aj ponukou portou. Vo výbave menovaných modelov nesmie chýbať čítačka SD kariet (Express 7.0), ako ani Thunderbolt 4 USB-C, ku ktorým sa pridáva trojica portov USB 3.2 Gen 2, HDMI 2.1 a plnohodnotný ethernetový port RJ45.

Zdroj | ASUS

Spomínaný HDMI 2.1 port bude v kombinácii s daným hardvérom schopný zobraziť obsah na 8K UHD/120 Hz obrazovke, prípadne 10K obrazovke pri 60 Hz. O zvukový zážitok sa napokon postarajú reproduktory s ladením od spoločnosti Harman/Kardon s podporou DTS a certifikáciou Hi-Res Audio.

Informácie o cene a prípadnej dostupnosti nových modelov na našom trhu v tejto chvíli nemáme k dispozícii.