Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová verzia aplikácie Xbox pre Android prináša vzdialené hranie cez smartfón

Nová verzia aplikácie Xbox pre Android prináša vzdialené hranie cez smartfón
Zdroj | Microsoft
Stanislav Vinc
Nová verzia aplikácie Xbox pre Android prináša vzdialené hranie cez smartfón
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft vydal beta verziu svojej novej mobilnej aplikácie Xbox, ktorá so sebou okrem nového dizajnu prináša aj možnosť vzdialeného hrania na konzole cez smartfón s operačným systémom Android. Majitelia zariadení od Apple zostávajú opäť v úzadí, aspoň nateraz.

Nová generácia herných konzol Xbox Series S/X dorazí na trh už začiatkom novembra a Microsoft pri tejto príležitosti vylepšuje aj ich sprievodné služby. Pre majiteľov súčasných i pripravovaných konzol Xbox si pripravil novú, od základov prebudovanú mobilnú aplikáciu Xbox, ktorú si môžete stiahnuť už dnes v beta verzii do zariadení s operačným systémom Android 6.0 alebo novším.

Najväčším ťahákom novej verzie mobilnej aplikácie je funkcia Remote Play, ktorá vám umožní hrať tituly pre Xbox aj na smartfóne. Na rozdiel od streamingovej služby xCloud však ide o priamy prenos medzi konzolou a smartfónom. Potrebné je teda vlastniť Xbox One (alebo neskôr Xbox Series S/X) pripojený k dostatočne rýchlemu internetu. Za vzdialené hranie sa v tomto prípade už samozrejme nič nedopláca.

Zdroj | Microsoft

Mobilná aplikácia ponúka podobný dizajn, ako aj nový dashboard pre Xbox One a Series S/X. Pripravená je aj na nové tlačidlo pre rýchlu tvorbu snímok obrazovky, ktoré sa objaví na novej generácii herných ovládačov. Snímka obrazovky vytvorená na konzole sa automaticky prenesie do smartfónu, odkiaľ je možné snímku uložiť do smartfónu, zdieľať s priateľmi alebo aj zmazať.

V prípade novej generácie konzol poslúži nová aplikácia aj na ich ich vzdialenú správu. Z práce či školy tak budete môcť konzolu vzdialene nastavovať, mazať hry a spúšťať sťahovanie nových hier. Samozrejmosťou je tiež dostupnosť sociálnych funkcií vrátane zobrazenia profilov, achievementov a možnosť komunikácie cez čet vrátane pripojenia do party.

Zdroj | Microsoft

Ako už bolo spomenuté, majitelia zariadení s operačným systémom Android (6.0 alebo novším) si môžu novú aplikáciu v beta verzii stiahnuť už dnes. Microsoft zatiaľ o dostupnosti novej verzie pre operačný systém iOS mlčí, no nová verzia aj pre túto platformu je údajne v príprave. Či jej súčasťou bude aj vzdialené hranie, nie je v tejto chvíli jasné.

Zdroj