Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová váha od Withings vám vytvorí jedálniček a tréningový plán na mieru

Nová váha od Withings vám vytvorí jedálniček a tréningový plán na mieru
Zdroj | Withings
Stanislav Vinc
Nová váha od Withings vám vytvorí jedálniček a tréningový plán na mieru
Zdroj | Withings
Zdroj | Withings

Spoločnosť Withings je známa nielen svojimi unikátnymi hybridnými hodinkami, ale aj smart zariadeniami, ktoré posúvajú hranice v možnostiach meraní zdravotných funkcií. To platí aj pre novú osobnú váhu Withings Body Comp.

Všetky pokročilejšie osobné váhy využívajú na meranie podielu svalovej hmoty, tuku, množstva vody v tele či hmotnosti kostí malé kovové plochy, vďaka ktorým dokážu cez vaše telo poslať slabý elektrický prúd. Výsledné hodnoty menovaných metrík prezrádza nameraný odpor, no treba ich brať s rezervou.

Skôr než na presné zistenie daných údajov sú tieto smart váhy vhodné na dlhodobé sledovanie postupných zmien na vašom tele. Jednotlivé údaje vás navyše bez kontextu a komplexného obrazu o vašom zdraví a životnom štýle iba zbytočne zmiasť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Withings preto prichádza s novou predplatnou službou Health Plus, ktorá dokáže vaše telesné metriky a informácie o vašom spánku, pohybe a strave vzájomne prepojiť. Vďaka tejto službe by ste tak mali byť teoreticky schopní odhaliť, prečo cítite častú únavu, nedarí sa vám schudnúť alebo málo či priveľa trénujete.

https://youtu.be/DyiJJI7l0Po

Služba vám dokáže na základe zistených informácií ponúknuť denný plán, odporúčané cviky a recepty, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele. V šesťtýždňových moduloch vám Health Plus dokáže pomôcť so zlepšením vašich pohybových návykov, spánku, zvládaním stresu či stravovaním. Týždenné správy o všetkých týchto aspektoch vášho života navyše môžete jednoducho zdieľať s vašim lekárom.

Ku službe sa nateraz bude možné dostať iba kúpou novej osobnej váhy Body Comp a to z dôvodu, že pre jej plnú funkčnosť sú vyžadované informácie, ktoré doterajšie váhy a smart zariadenia tejto značky nedokážu namerať.

Nová inteligentná váha Body Comp totiž využíva už vyššie spomínanú metódu merania telesných údajov na meranie vaskulárneho veku (vek cievov), viscerálneho tuku (orgánový tuk) a zdravia nervov. Tieto tri metriky totiž vplývajú na správne fungovanie metabolizmu a srdca, ako aj na možné riziko degenerácie nervových zakončení či kardiovaskulárnych problémov.

Smart váha Withings Body Comp bude v predaji od 4. októbra za 209,95 dolára a službu Health Plus k nej dostanete na 1 rok zadarmo. Po uplynutí tejto doby bude služba dostupná za ročný poplatok vo výške 79,95 dolára. Nateraz nemenované ostatné zariadenia tejto značky sa majú kompatibility so službou dočkať neskôr.

Zdroj