Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 7 min.
  • 24.10.2021

Nová Toyota Hilux ohuruje najmodernejším technológiami nielen v teréne

Nová Toyota Hilux ohuruje najmodernejším technológiami nielen v teréne
TECHBOX
Nová Toyota Hilux ohuruje najmodernejším technológiami nielen v teréne

Výber nového auta so sebou nemusí prinášať dilemu, či má pre vás väčšiu prioritu výkon a odolnosť, alebo bezpečnosť a technológie. Nová Toyota Hilux si poradí s každou terénnou výzvou, zatiaľ čo posádke poskytne tie najmodernejšie technológie týkajúce sa prvotriednej bezpečnosti, pohodlia a konektivity.

Toyota patrí z pohľadu predajov v segmente dodávok dlhodobo medzi najúspešnejšie značky. Do veľkej miery za to môže aj model Proace, ktorý si je vďaka početným konfiguráciám možné prispôsobiť do formy rodinného auta, mikrobusu, praktickej dodávky či dokonca mobilnej dielne a chladiaceho auta.

Hoci sa to tak pri predstave pick-upu nemusí zdať, rovnako všestranný dokáže byť aj legendárny model Hilux, ktorý ohuruje svet svojou všestrannou karosériou, výkonnými motormi a odolnosťou už viac ako 50 rokov! V najnovšej generácii navyše k týmto aspektom pridáva množstvo skvelých technológií.

Bezpečnosť na prvom mieste

Prítomnosť takých systémov, ako je napr. asistent pre zjazd z prudkých kopcov, kontrolu stability vozidla či aktívnu kontrolu trakcie pri rozjazde, v aute stavanom na pravidelné prejazdy ťažkým terénom určite neprekvapí. Napokon, v prípade všetkých verzií sú tieto systémy súčasťou štandardnej výbavy.

Ako sme už však spomínali v úvode, nová Toyota Hilux je mimoriadne všestranným autom a o bezpečnosť posádky i okolia sa dokáže postarať aj v meste alebo na diaľnici. V rámci bezpečnostného paketu Toyota Safety Sense si totiž do jeho výbavy môžete pridať hneď niekoľko praktických technológií, ktoré boli ešte donedávna výsadou luxusných sedanov.

O bezpečnosť vás, aj vášho okolia, sa v rámci tohto paketu najmä v meste postará predkolízny bezpečnostný systém s detekciou chodcov. Keď s Hiluxom naopak vyrazíte na dlhšiu trasu, tešiť sa budete môcť na prítomnosť adaptívneho tempomatu, ktorý je už v dnešnej dobe štandardne doplnený o sledovanie jazdného pruhu a systém rozpoznávania dopravných značiek. Hilux nie je ani v tomto smere výnimkou.

Interiér stvorený aj pre nadšencov technológií

Technológie v autách sa samozrejme nemusia týkať iba bezpečnosti, Hilux na nich v plnej miere stavia aj pri zážitku a pohodlí celej posádky. Ak máte pri množstve technológií v autách pochybnosti, nemusíte mať strach. Toyota pri ich implementácii do interiéru myslela v prvom rade na praktickosť a bezpečnosť.

Príkladom toho je multiinformačný displej, ktorý máte k dispozícii pred sebou ako vodič. Hoci ide o priestranný 4,2“ displej slúžiaci na zobrazenie užitočných parametrov vozidla a úpravu niektorých nastavení, Toyota rozumne siahla po TFT displeji s matným povrchom, ktorý nezaskočia ani dopady ostrého slnka.

V stredovej konzole vás zas čaká 8“ dotykový infotainment systém Toyota Touch 2, ktorý opäť obklopuje množstvo tlačidiel, vďaka čomu môžete ovládať všetky kľúčové aspekty vozidla aj bez toho, aby ste sa museli pozrieť na displej. Ak by vám ale nejaké ovládacie tlačidlo chýbalo, k dispozícii priamo na volante máte tlačidlo pre spustenie hlasových pokynov.

Súčasťou systému Toyota Touch 2 je samozrejme aj praktická navigácia. Pokiaľ však chcete, vymeniť ju môžete za tú, ktorú máte v smartfóne. Do USB portu v stredovej konzole stačí pripojiť váš smartfón a na obrazovke infotainment systému vďaka podpore Android Auto a Apple CarPlay už v priebehu sekúnd uvidíte vaše obľúbené navigačné, hudobné a podcastové aplikácie.

Keď už spomíname hudbu, o jej dokonalé vykreslenie sa postará audiosystém od JBL zložený až z 9 reproduktorov so zosilňovačom rozmiestnených po celom interiéri s celkovým výkonom až 800 W!

Čerešničkou na torte technologickej výbavy interiéru modelu Toyota Hilux, je plnohodnotná zásuvka s výkonom 220 V. Vďaka jej umiestneniu v lakťovej opierke k nej majú jednoduchý prístup cestujúci vpredu i vzadu, ktorí si tak aj počas cesty môžu nabiť svoje technologické gadgety. Šikovné!

Vždy online

Možnosti konektivity novej generácie modelu Hilux spomínanými funkciami Android Auto a Apple CarPlayani ani zďaleka nekončia. Toyota doň totiž integrovala svoju technologickú platformu MyT, ktorá vám umožní mať vaše vozidlo doslova pod palcom aj vtedy, keď v ňom práve nesedíte.

Súčasťou technologickej platformy MyT je v prvom rade rovnomenná mobilná aplikácia pre váš smartfón, ktorá v sebe zahŕňa celý rad praktických funkcií. Použiť ju môžete napríklad na lokalizáciu vozidla, jeho objednanie na prehliadku do najbližšieho autorizovaného servisu, či dokonca zaslanie pokynov pre vašu najbližšiu plánovanú trasu priamo do vstavanej navigácie. Medzi jej funkciami ale nechýba ani kniha jázd s informáciami o prejdených kilometroch, čase jazdy alebo spotrebe vozidla.

Na strane vozidla si zas túto technologickú platformu budete môcť užívať prostredníctvom systému MyT Multimedia zabudovaného priamo do spomínaného displeja prístrojovej dosky. Nová Toyota Hilux vám dokáže vďaka tomuto systému poskytnúť navigáciu v reálnom čase s upozornením na dopravné zápchy, rýchlostné kamery a užitočnými informáciami najbližších o čerpacích staniciach, verejných parkoviskách a záujmových bodoch vo vašom okolí.

Komfort ruka v ruke s praktickosťou

Tajomstvo dokonalého dizajnu sa ukrýva v detailoch a hoci Toyota Hilux môže na prvý pohľad pôsobiť ako strohý pracant, opak je pravdou. Navonok i vo vnútri je prešpikovaná drobnými vychytávkami, ktoré sa podpisujú pod maximálny komfort celej posádky.

Tešiť sa tak môžete napríklad na elektrické ovládanie rolovacieho systému korby, ako aj na jej obojstranné LED osvetlenie, vďaka ktorému už nikdy nebudete večer vykladať náklad po tme. Mimochodom, technológiou LED môžete mať od výbavy Executive vybavené aj predné svetlomety a svetlá denného svietenia.

Pokiaľ sa vo svete priestranných pick-upov ešte necítite úplne doma, nemusíte mať strach. Už od druhej najdostupnejšej výbavy Active sa budete môcť spoľahnúť na zadnú parkovaciu kameru, ku ktorej sa od výbavy Executive pridávajú aj predné a zadné parkovacie senzory a bezkľúčové odomykanie a štartovanie vozidla Smart Entry, ktoré si zamilujete.

Skutočnú všestrannosť tohto modelu spolu s viacerými stupňami výbavy podtrhuje aj dostupnosť viacerých verzií, ktoré doslova pretvárajú celý charakter tohto modelu. Nová Toyota Hilux môže byť v základnej verzii s dvojmiestnou kabínou vaša už od 26 550 €, vo verzii s predĺženou kabínou od 27 650 € a vo verzii s dvojitou kabínou, ktorá sa perfektne hodí aj pre rodiny, už od 27 980 € bez DPH.

Toyota navyše ponúka záruku 5 rokov alebo 250 000 najazdených km, čo je jednoznačne najviac v porovnaní s konkurenciou. V ponuke nájdete aj 3-ročnú záruku na chyby laku (s výnimkou nákladného priestoru, ktorý má jednoročnú záruku), ako aj 6-ročnú záruku na  povrchovú koróziu karosérie (s výnimkou nákladného priestoru, ktorý má 3-ročnú záruku).

Zdroj