Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová Škoda Scala osloví nielen skalných prívržencov

Nová Škoda Scala osloví nielen skalných prívržencov
Zdroj | Škoda
Richard Pliešovský
Nová Škoda Scala osloví nielen skalných prívržencov
Zdroj | Škoda
Zdroj | Škoda

Škodovka včera predstavila v Tel Avive nový hatchback Škoda Scala. Nahradí svojho predchodcu Škodu Rapid a plánuje zasadiť tvrdú ranu konkurencii vo svojej triede. Prvý model značky Škoda, ktorý je postavený na platforme MQB A0 koncernu Volkswagen ponúka päť motorov TSI, TDI vrátane motora na zemný plyn. Čo nám Škoda Scala priniesie?

Zdroj | Škoda

Nová úroveň dizajnu

Ako prvý sériovo vyrábaný automobil v Európe má na piatich dverách namiesto loga veľký nápis Škoda. Osemnásťpalcové kolesá z ľahkej zliatiny dodávajú automobilu dynamický vzhľad, predĺžené sklo na zadných dverách zas dodáva Scale jedinečný štýl.

Zdroj | Škoda

Scala je nielen praktická a dostupná pre všetkých, ako si ľudia u našich vozidiel zvykli, ale navyše má aj veľmi dynamický, športový a silne emotívny vzhľad.

Oliver Stefani, šéfdizajnér Škoda

Zdroj | Škoda

Ergonomický interiér

Škoda Scala využíva dizajn interiéru štúdie Vision RS. Kombinuje ergonómiu s emotívnym vzhľadom, veľkorysým priestorom a najväčším batožinovým priestorom v danej triede. Na prístrojovej doske zaujme centrálny displej, výplne dverí sú vyrobené z kvalitného mäkčeného materiálu s kryštalickou textúrou, ambientné osvetlenie dotvára príjemnú atmosféru. Na želanie môžu byť sedadlá vyhrievané či očalúnené z kvalitného mikrovlákna Suedia.

Zdroj | Škoda
https://youtu.be/O3mJf6f3szM

Motory a podvozok

Scala môže byť vybavená jedným z troch benzínových motorov TSI s objemom 1,0 alebo 1,5 l, jedným naftovým 1,6 TDI a jedným 1,0 G-TEC s výkonom 66 kW s pohonom na zemný plyn (CNG). Na objednávku sa dá dokúpiť systém Sport Chassis Control. Ten ponúka nastavenie podvozku s režimom Normal alebo Sport.

Zdroj | Škoda

Bezpečnosť a ochrana pasažierov

Škoda Scala má aj v štandardnej výbave LED svetlá, vrátane zadných skupinových svetiel. Predná Bi-LED a zadná plná LED-ková varianta svetiel s dynamickými zadnými smerovými svetlami ponúka Scala ako prvý model škodovky, je súčasťou výbavového stupňa Style. K deviatim airbagom patrí aj kolenný airbag vodiča. Po prvý raz sa v triede kompaktných automobilov na želanie môžu doobjednať zadné bočné airbagy. Ak hrozí kolízia, proaktívna ochrana cestujúcich Crew Protect Assist automaticky uzamkne v predstihu okná a napne bezpečnostné pásy na predných sedadlách.

Zdroj | Škoda

Technológie a konektivita

Na želanie je dostupný Virtuálny kokpit. Má 10,25-palcový displej – najväčší v triede kompaktných vozidiel. Dotyková obrazovka je umiestnená dostatočne vysoko, aby bola dobre viditeľná aj pre spolujazdca. Doobjednať sa dá Sound System Škoda. Ponúka desať reproduktorov plus jeden subwoofer. Škoda Connect je online systém, ten umožní pomocou smartfónu odomknúť, alebo zamknúť automobil, aktualizovať softvér, vrátane navigačných máp. Systém má už zabudovanú eSIM kartu, Škoda Scala s touto výbavou bude teda stále online.

Zdroj | Škoda

Simply Clever

Aj Škoda Scala bude mať množstvo prvkov Simply Clever, napríklad otváranie piatych dverí pomocou funkcie Tip-To-Close, alebo mechanicky sklopné a elektricky odpojiteľné ťažné zariadenie.

Škoda Scala nanovo definuje kompaktnú triedu motorových vozidiel. Dizajn vzbudzuje emócie a spolu s použitými novými technológiami prináša vysokú úroveň bezpečnosti pasažierov. Moderná konektivita poteší nielen technologických nadšencov, ale aj bežných spotrebiteľov. Nový hatchback sa začne predávať v prvej polovici roku 2019.

Zdroj | Škoda