Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová skladačka Honor Magic Vs vylepšuje, čo sa dá. Po novom už aj s perom

Nová skladačka Honor Magic Vs vylepšuje, čo sa dá. Po novom už aj s perom
Zdroj | Honor
Michal Sobek
Nová skladačka Honor Magic Vs vylepšuje, čo sa dá. Po novom už aj s perom
Zdroj | Honor
Zdroj | Honor

Spoločnosť Honor chytila druhý dych po tom, čo sa odlúčila od materskej spoločnosti Huawei. Týmto krokom dostala opäť povolenie používať Google služby a rýchlo sa chytila aktuálnych trendov. Dokazuje to aj novým skladacím smartfónom Honor Magic Vs.

Nejde pritom o úplnú novinku. V januári tohto roka Honor ukázal svoj prvý skladací smartfón s označením Magic V. Nástupca s prídavkom S tento model vylepšuje a pridáva nové funkcionality spojené s dotykovým perom.

Konštrukcia sa prakticky nezmenila, opäť je tu formát knihy. Honor je ale hrdý na hrúbku zariadenia, ktorá je v zavretom stave len 12,9 mm s hmotnosťou 261 gramov, čo sú na skladací smartfón príjemné hodnoty.

Obsah pokračuje pod reklamou

Za nižšiu hmotnosť môže aj vylepšený pánt, ktorý je po novom poskladaný zo 4 komponentov a mal by vydržať bez problémov až 400 000 ohnutí. To v praxi znamená, že ak urobíte 100 otvorení denne, smartfón by mal vydržať 10 rokov.

Vonkajší displej je vyrobený technológiou OLED s uhlopriečkou 6,45-palca s Full HD rozlíšením a 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Výhodou je tiež pomer 21:9, ktorý sa blíži bežnému smartfónu. Čo sa týka vnútorného OLED displeja, tak ten má 7,9-palca s 90-hertzovou obnovovacou frekvenciou.

Výkonov je na tom Honor Magic Vs tiež veľmi dobre. Síce tu výrobca nenasadil len pár dni dozadu predstavený procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ale jeho predchodcu v podobe Snapdragonu 8+ Gen 1. Aktuálne je novinka len vo včera predstavenom vivo X90 Pro+. Výbavu honoru dopĺňa až 12 GB RAM a 512-gigabajtové úložisko.

Zadný modul obsahuje trojicu snímačov, pričom ten hlavný má 54 Mpx, nasleduje 50-megapixelový ultraširokouhlý snímač a do tretice sa tu nachádza aj 8-megapixelový teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením.

Zdroj | Honor

Trochu sklamaním je stále Android 12 s nadstavbou MagicOS 7.0. Honor sa pýši aj tým, že v skladacom smartfóne ponúka aktuálne najväčšiu batériu. Tá má kapacitu až 5 000 mAh a drôtovo ju nabijete výkonom 65 W.

K dispozícii bude aj stylus, ale to už poznáme aj od konkurencie od Samsungu. Aj v tomto prípade sa však nebude dať vložiť do tela, ale na jeho uchytenie bude slúžiť špeciálny dokúpiteľný obal. Škoda, tak snáď za rok.

Čo sa týka farieb, tak Honor Magic Vs bude dostupný v čiernej, modrej a oranžovej farbe. Aktuálne je ohlásený iba na domácom čínskom trhu, kde bude dostupný od 23. novembra za cenu v prepočte 1 015 eur. Na globálnom trhu sa zrejme nepredstaví rovnako, ako jeho predchodca.