Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová séria LG Gram sľubuje výdrž až 24 hodín na jedno nabitie

Nová séria LG Gram sľubuje výdrž až 24 hodín na jedno nabitie
Zdroj | LG
Marek Hudák
Nová séria LG Gram sľubuje výdrž až 24 hodín na jedno nabitie
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Juhokórejský výrobca predstavil na výstave CES 2017 nové notebooky série LG Gram, ktoré za určitých podmienok dosahujú až 24 hodinovú výdrž.

Tohtoročná výstava CES 2017 v Las Vegas nám už priniesla zopár ultrabookov, ktoré stoja za zváženie. Napríklad konvertibilný ASUS Chromebook Flip C302CA vás zaujme nielen dizajnom a ASUSPro B9440 svojou váhou a výkonným procesorom.

Tentokrát sa pozrieme na ďalšiu ázijskú značku. Spoločnosť LG si získala pozornosť hneď potom, ako začala tvrdiť, že ich nová série zložená z trojice notebookov (LG Gram 13, 14  a 15) dosahuje nevídanú výdrž na jedno nabitie.

Zdroj | LG

Samozrejme netrvalo dlho a hneď bolo všetkým jasné, ako sa podarilo výrobcovi upútať zrak svetových médií. LG síce neklame, no vo veľkej miere zavádza.

Desaťročný benchmark Mobile Mark 2007 síce dosiahol pri najmenšom modeli úctyhodných viac než 24 hodín na jedno nabitie, ale s vypnutým Wi-Fi, minimálnou záťažou a nízkym nastavením jasu displeja. Nehovoriac o to, že je to skutočné stará verzia výkonnostného testu.

Pozrite si

Lenovo Miix 720 s procesorom Intel i7, USB-C a Active Pen 2

Zdroj | LG

Bližšie k realite má hodnota v rozmedzí od 16 do 17 hodín, ktorá ale taktiež nemusí byť na 100% pravdivá. Predsa keď bolo marketingové oddelenie schopné prezentovať súčasnú sériu na základe desaťročného benchmarku, tak ani tieto čísla nemusia byť totožné s realitou. Spomína sa aj rýchle nabíjanie, ktoré má za 20 minút poskytnúť približne 3 hodiny výdrže.

Zdroj | LG

Za predpokladu skutočne vysokej výdrže batérie, môže byť nová séria s Full HD rozlíšením, váhou neprekračujúcou 1 kg a s procesorom Intel Core i3, i5 alebo i7 siedmej generácie skutočne zaujímavá. Nechýba ani SSD disk do veľkosti 512 GB, s pamäťou RAM dosahujúcou kapacitu 16 GB.

Pozrite si

Konvertibilný ASUS Chromebook Flip C302CA zaujme nielen dizajnom

Konektivitu s perifériami zabezpečuje pár USB 3.0 portov, HDMI port, MicroSD čítačka, USB-C (Thunderbolt 3 v 15-palcovej verzii), extra USB 2.0 port taktiež v 15-palcovej verzii a samozrejme Wi-Fi 802.11 ac.

Cena nebola oficiálne potvrdená, no kórejské press centrum prinieslo informáciu o sume začínajúcej na 1 420 000 juhokórejských wonoch (približne 1 144 eur).

Zdroj