Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová séria Honor 60 môže „podkúriť“ násobne drahším vlajkovým lodiam

Nová séria Honor 60 môže „podkúriť“ násobne drahším vlajkovým lodiam
Zdroj | Honor
Stanislav Vinc
Nová séria Honor 60 môže „podkúriť“ násobne drahším vlajkovým lodiam
Zdroj | Honor
Zdroj | Honor

Honor nespí na vavrínoch a hoci sa na našom trhu ledva stihol ohriať nový Honor 50, na domáci čínsky trh už uvádza jeho nástupcu. Nová séria Honor 60 so sebou prináša nový čipset, zaoblenejší a väčší displej, väčšie batérie aj vylepšené fotoaparáty. Dočkáme sa jej aj u nás?

Po oddelení sa od materskej spoločnosti Huawei nasadil Honor pomerne agresívnu stratégiu. Na trhu totiž nie je veľa výrobcov smartfónov, ktorí by predstavili viacero vlajkových lodí v roku. Hoci série Honor 50 a 60 neútočia na tie najdrahšie smartfóny na trhu, svojou výbavou dokážu určite zaujať.

Novú sériu budú tentokrát tvoriť iba dva modely – Honor 60 a Honor 60 Pro. Výbavou sa až tak veľmi líšiť nebudú, no navonok bude model 60 Pro pôsobiť o niečo prémiovejšie a to najmä vďaka 4-strannému zaobleniu obrazovky.

Zdroj | Honor

Podobne ako Honor 50, ktorý bol v tom čase prvým smratfónom vybaveným čipsetom Snapdragon 778G, si čipsetové prvenstvo vezme aj nová séria Honor 60. Vyšší model Honor 60 Pro bude ako prvý vybavený čipsetom Snapdragon 778G+, ktorý sa od pôvodnej verzie líši najmä vyšším taktom procesora (2,4 GHz -> 2,5 GHz) a o 20 % výkonnejším grafickým jadrom Adreno 642L.

Pozrite si

Honor 50 vs. Huawei nova 9 – rovnakí a predsa iní

Prednú stranu modelu Honor 60 Pro bude pokrývať 6,78“ OLED displej s 10-bitovým farebným rozsahom, 120 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu a certifikáciou HDR10+. Klasický variant Honor 60 dostal do výbavy rovnaké parametre, avšak s certifikáciou HDR10 a zahnutím iba dvoch strán.

Zdroj | Honor

V tomto displeji budú mať obe modely vnorený len jeden fotoaparát, avšak so zaujímavými parametrami. Už Honor 60 ponúkne 32 Mpx selfie fotoaparát a Honor 60 Pro to posúva ešte o kúsok ďalej. Pod objektívom so 100º záberom bude ukrývať až 50 Mpx selfie fotoaparát.

Hlavný fotoaparát tvorený 1/1,52“ senzorom na zadnej strane oboch modelov ponúkne rozlíšenie 108 Mpx. Honor bude toto rozlíšenie využívať na spojenie 9 susediacich pixelov do jedného pre vytvorenie snímok s 2,1 µm pixelmi.

Zdroj | Honor

Vyšší model dostal do výbavy aj vylepšený 50 Mpx ultra-širokouhlý fotoaparát so 122º záberom, ktorý zároveň poslúži na tvorbu makro fotografií zo vzdialenosti 2,5 centimetra. Klasický Honor 60 si zachová 8 Mpx ultra-širokouhlý fotoaparát, ktorý ponúkal aj Honor 50. Trojicu fotoaparátov doplní 2 Mpx snímač hĺbky obrazu určený pre tvorbu portrétových fotografií.

Pozrite si

Huawei nova 9 – bez Googlu sa dá žiť, ale…

Oproti predchádzajúcej generácii dostala nová séria do výbavy aj väčšie batérie, ich kapacita narástla zo 4 000-4 300 na 4 800 mAh. Nové smartfóny bude možné nabíjať výkonom 66 W, vďaka čomu sa dostanú na 50 % stav nabitia už v priebehu 15 minút na nabíjačke.

Zdroj | Honor

Samozrejmosťou pri nových smartfónoch značky Honor je aj dostupnosť všetkých Google služieb. Smartfóny budú postavené na operačnom systéme Android 12 a nadstavbe Magic UI 5.0.

Nová séria Honor 60 bola zatiaľ uvedená iba pre čínsky trh, kde bude základným modelom vo verzii 8/128 GB začínať v prepočte na zhruba 375 eurách. Honor 50 Pro na tamojšom trhu začne na zhruba 515 eurách.

O globálnej dostupnosti zatiaľ Honor oficiálne nehovoril, no dovolíme si tipnúť, že túto sériu neskôr uvidíme aj u nás. Dúfajme však, že to nebude s omeškaním niekoľkých mesiacov, ako tomu bolo pri modeli Honor 50.

Zdroj