Nová séria Honor 60 môže „podkúriť“ násobne drahším vlajkovým lodiam

ZDROJ | Honor

Honor nespí na vavrínoch a hoci sa na našom trhu ledva stihol ohriať nový Honor 50, na domáci čínsky trh už uvádza jeho nástupcu. Nová séria Honor 60 so sebou prináša nový čipset, zaoblenejší a väčší displej, väčšie batérie aj vylepšené fotoaparáty. Dočkáme sa jej aj u nás?

Po oddelení sa od materskej spoločnosti Huawei nasadil Honor pomerne agresívnu stratégiu. Na trhu totiž nie je veľa výrobcov smartfónov, ktorí by predstavili viacero vlajkových lodí v roku. Hoci série Honor 50 a 60 neútočia na tie najdrahšie smartfóny na trhu, svojou výbavou dokážu určite zaujať.

Novú sériu budú tentokrát tvoriť iba dva modely – Honor 60 a Honor 60 Pro. Výbavou sa až tak veľmi líšiť nebudú, no navonok bude model 60 Pro pôsobiť o niečo prémiovejšie a to najmä vďaka 4-strannému zaobleniu obrazovky.

ZDROJ | Honor

Podobne ako Honor 50, ktorý bol v tom čase prvým smratfónom vybaveným čipsetom Snapdragon 778G, si čipsetové prvenstvo vezme aj nová séria Honor 60. Vyšší model Honor 60 Pro bude ako prvý vybavený čipsetom Snapdragon 778G+, ktorý sa od pôvodnej verzie líši najmä vyšším taktom procesora (2,4 GHz -> 2,5 GHz) a o 20 % výkonnejším grafickým jadrom Adreno 642L.

Pozrite siHonor 50 vs. Huawei nova 9 – rovnakí a predsa iní

Prednú stranu modelu Honor 60 Pro bude pokrývať 6,78“ OLED displej s 10-bitovým farebným rozsahom, 120 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu a certifikáciou HDR10+. Klasický variant Honor 60 dostal do výbavy rovnaké parametre, avšak s certifikáciou HDR10 a zahnutím iba dvoch strán.

ZDROJ | Honor

V tomto displeji budú mať obe modely vnorený len jeden fotoaparát, avšak so zaujímavými parametrami. Už Honor 60 ponúkne 32 Mpx selfie fotoaparát a Honor 60 Pro to posúva ešte o kúsok ďalej. Pod objektívom so 100º záberom bude ukrývať až 50 Mpx selfie fotoaparát.

Hlavný fotoaparát tvorený 1/1,52“ senzorom na zadnej strane oboch modelov ponúkne rozlíšenie 108 Mpx. Honor bude toto rozlíšenie využívať na spojenie 9 susediacich pixelov do jedného pre vytvorenie snímok s 2,1 µm pixelmi.

Honor 60ZDROJ | Honor

Vyšší model dostal do výbavy aj vylepšený 50 Mpx ultra-širokouhlý fotoaparát so 122º záberom, ktorý zároveň poslúži na tvorbu makro fotografií zo vzdialenosti 2,5 centimetra. Klasický Honor 60 si zachová 8 Mpx ultra-širokouhlý fotoaparát, ktorý ponúkal aj Honor 50. Trojicu fotoaparátov doplní 2 Mpx snímač hĺbky obrazu určený pre tvorbu portrétových fotografií.

Pozrite siHuawei nova 9 – bez Googlu sa dá žiť, ale…

Oproti predchádzajúcej generácii dostala nová séria do výbavy aj väčšie batérie, ich kapacita narástla zo 4 000-4 300 na 4 800 mAh. Nové smartfóny bude možné nabíjať výkonom 66 W, vďaka čomu sa dostanú na 50 % stav nabitia už v priebehu 15 minút na nabíjačke.

Samozrejmosťou pri nových smartfónoch značky Honor je aj dostupnosť všetkých Google služieb. Smartfóny budú postavené na operačnom systéme Android 12 a nadstavbe Magic UI 5.0.

Nová séria Honor 60 bola zatiaľ uvedená iba pre čínsky trh, kde bude základným modelom vo verzii 8/128 GB začínať v prepočte na zhruba 375 eurách. Honor 50 Pro na tamojšom trhu začne na zhruba 515 eurách.

O globálnej dostupnosti zatiaľ Honor oficiálne nehovoril, no dovolíme si tipnúť, že túto sériu neskôr uvidíme aj u nás. Dúfajme však, že to nebude s omeškaním niekoľkých mesiacov, ako tomu bolo pri modeli Honor 50.

ZdrojHonor (1),(2)

Komentáre k článku