Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová Nokia 3310 vs Nokia 3310

Nová Nokia 3310 vs Nokia 3310
Zdroj | Nokia
Števo Porubský
Nová Nokia 3310 vs Nokia 3310
Zdroj | Nokia
Zdroj | Nokia

HMD Global počas MWC 2017 v Barcelone prekvapilo a potešilo milióny fanúšikov niekdajšej najväčšej značky mobilných telefónov. Pod značkou Nokia totiž spoločnosť predstavila legendárnu Nokiu 3310 v jej novej podobe.

Pozrite si

Nokia 3310 – legendárne meno s výbavou low-costu

A to je možno ten najväčší problém. Totiž, už odkedy sme počuli o tom, že sa chystá nová 3310-ka, asi každý z nás si v mysli predstavoval pôvodnú Nokiu 3310. Pamätáte? Vyzerala takto:

Zdroj | Nokia

Tá nová vyzerá takto:

Zdroj | Nokia

Po predstavení novej Nokie 3310 ale nejednému z nás zamrzol úsmev na perách. „Toto má byť nástupca megaúspešnej Nokie 3310 z roku 2000? Kde je ten klasický a ani po 17 rokoch nezabudnuteľný dizajn? Kde zmizla jednoduchosť,čisté línie a kus modro-sivej elegancie?“, hovorili sme si mnohí.

HMD Global nám naservírovalo doslova hračkársky mobil s muššou hmotnosťou, ktorý sa na pôvodný model podobá iba z 10-metrovej diaľky. Škoda.

Navyše, nová Nokia 3310 má na dnešnú dobu smiešnu výbavu. Na čo je komu 2 Mpx fotoaparát bez autofókusu? Kto potrebuje miniatúrny 2,4-palcový farebný displej, keď na ňom ani poriadne nepozrie video z YouTube, web stránku či neprezrie čo nové na sociálnych sieťach?

Určite nie som jediný, kto by si prial Nokiu 3310 v jej pôvodnej podobe, pokojne aj s pôvodnou hmotnosťou, vďaka čomu by mohla ešte výraznejšie narásť batéria. Mimochodom, to je asi jediné veľké plus novinky. Podľa tvorcov vydrží 1 200 mAh batéria mesiac bez nabíjačky, takže poslúži aj ako ideálny záložný telefón.

Ale späť k predstavám ideálnej Nokia 3310 pre rok 2017. Okrem pôvodného dizajnu mohla mať pokojne aj monochromatický displej, iba jemnejší. V telefóne s názvom Nokia 3310 by to ani v roku 2017 určite nikomu neprekážalo. Naopak.

Zdroj | Nokia

Verím, že nikomu by nevadila ani absencia fotoaparátu s LED bleskom. Stačilo by pridať kvalitné Bluetooth aj pre počúvanie hudby, dobrý audio prehrávač, podporu 3G/4G a Wi-Fi. Nie kvôli internetu, ale napríklad pre vytvorenie prístupového bodu, keď vám umrie batéria na smartfóne. Veď to vedia aj jednoduché 3G/4G vreckové modemy bez operačného systému.

Nová Nokia 3310 mohla mať niekoľko smart senzorov, ktoré by po spojení s normálnym smartfónom odoslali dáta o dennej aktivite. A určite mohla byť odolná voči vode a prachu.

„Bola by vyššia cena,“ poviete si. Ani nie. To, čo by výrobca ušetril na zbytočnostiach, ktoré do novej Nokie 3310 teraz napchal, by zaplatilo to všetko, čo mohla mať Nokia 3310 podľa predstáv unikátneho retro telefónu.

Mimochodom, takto vyzerá novinka v priamom porovnaní s pôvodnou Nokiou 3310:

Žiaľ, HMD Global to prestrelilo a prinieslo na trh telefón, ktorý sa od konkurencie líši iba svojim názvom a dvojnásobne vyššou cenou. Obyčajných tlačidlových telefónov so smiešnou výbavou a cenou je kopec. Ani jeden však nemá tak zvučné meno.

A práve to bude najväčším plusom novinky. A práve vďaka tomu sa bude predávať ako teplé rožky z pekárne. Novú Nokiu 3310 nezmení už nikto z nás, no mohli by sme si priať novú Nokiu 6310, ktorú by už výrobca tak nezhanobil. Čo vy na to?