Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová Kia Niro je v predpredaji aj na Slovensku! Poznáme ceny

Nová Kia Niro je v predpredaji aj na Slovensku! Poznáme ceny
Zdroj | KIA
Tomáš Kuník
Nová Kia Niro je v predpredaji aj na Slovensku! Poznáme ceny
Zdroj | KIA
Zdroj | KIA

Nová Kia Niro je už dostupná aj slovenským zákazníkom. Minulý týždeň prebehlo oficiálne uvedenie na trh, a to rovno v troch motorizáciách. Všetky sú pritom elektrifikované.

Očakávaný facelift modelu Kia Niro sa konečne dostáva aj na slovenský trh. Obľúbený model sa dočkal naozaj výraznej zmeny vzhľadu, ktorá však stále uchováva pôvodné kontúry, ktorými je Niro známe. Stále ide o plnohodnotný crossover s veľmi zaujímavými parametrami, vhodný do rôznych situácií.

Zdroj | KIA

Nová verzia má výrazne modernejší vzhľad. Karoséria získala odlišné prvky a viacero ostrých línií, ktorých bolo na pôvodnej verzii skutočne minimum. Stále je ale zachovaná primárne oblejšia prezentácia. Zmeny sú naozaj prítomné všade, ale najviac ich vidieť vpredu a vzadu. Predná časť auta je diametrálne odlišná. Svetlá už nie sú vysunuté do kapoty, ale zapustené do masky karosérie, kde na seba pútajú pozornosť.

Pozrite si

VW ID.5 a ID.5 GTX oficiálne predstavené, dostupné budú iba s väčšou batériou

Zadná časť je skosená, podobne ako pri modely Sportage, avšak nie je tu ostrý predel so zadným oknom, práve naopak. Kufor je vypuklý, čo má určite aj praktický význam. Celkovo pôsobí dizajn novej Niro čistejšie a oveľa viac zapadá do aktuálneho modelového radu automobilky po dizajnovej stránke. Nakoľko sa Kia zameriava na svoj cieľ v rámci elektrifikácie, dostupná bude iba v elektrifikovaných motorizáciách.

Kia Niro je teraz dostupná ako hybridná, plug-in hybridná alebo elektromobil. Hybrid alebo nabíjateľný hybrid bude poháňaný úsporným benzínovým motorom 1,6-litrový Kia Smartstream GDI. Čistý elektromobil Kia e-Niro sľubuje dojazd 463 kilometrov podľa normy WLTP vďaka batérii s kapacitou 64,8 kWh. Elektrický dojazd plug-in hybridnej verzie by sa mal pohybovať na úrovni 65 kilometrov, a to s akumulátorom s kapacitou 11 kWh.

K uvedeniu novinky sa vyjadril aj generálny riaditeľ spoločnosti Kia Sales Slovakia, Marián Hoffer: „Prepracovaný model Niro patrí medzi niekoľko priekopníckych výtvorov automobilky Kia, ktoré vyjadrujú podstatu novej značky Kia: a tou je podporovať pokrok prostredníctvom inovatívnych a udržateľných produktov novej generácie, ktoré našich zákazníkov inšpirujú k tomu, aby prijali udržateľnú elektromobilitu.

Zdroj | KIA

Zmeny sa udiali aj v interiéri smerom k modernejšiemu prístupu súčasných modelov. Poteší dobrý vnútorný priestor či moderné technológie v rámci infotainmentu, prípadne opäť podpora pre vzdialené ovládanie v rámci mobilnej aplikácie. Elektrická verzia získala podporu V2L (tu prezentovaná ako V2D) po vzore Kia EV6, čo je veľké plus. Rovnako tak tu pribudol predný kufor s objemom 20 litrov. Ak sme už pri objemoch, elektrická verzia má kufor s objemom 475 litrov, hybridná verzia 410 litrov a plug-in hybridná 324 litrov.

Samozrejme, k dispozícii je hneď niekoľko stupňov výbavy pre všetky verzie, pričom hybridná verzia je dostupná s cenou od 27 590 €, plug-in hybridná od 36 590 € a elektrická verzia od 44 490 €.

 

Zdroj