Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová kamera Sony FDR-AX53 kombinuje 4K a 20 násobný zoom

Nová kamera Sony FDR-AX53 kombinuje 4K a 20 násobný zoom
Zdroj | Sony
Marek Šimunek
Nová kamera Sony FDR-AX53 kombinuje 4K a 20 násobný zoom
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony počas CES 2016 nezabudlo ani na svoje kamery a prinieslo niekoľko zaujímavých noviniek. Jednou z nich je aj nová vlajková loď v triede handycam. Model Sony FDR-AX53 ponúkne skutočne zaujímavú výbavu pre náročnejších používateľov.

https://youtu.be/vVER2yQcSWU

Ako sa na poriadnu kameru súčasnosti patrí, aj Sony FDR-AX53 podporuje nahrávanie UHD videa. Sony však neostalo len pri ňom a do svojej novinky zakomponovalo aj objektív Zeiss s 20 násobným optickým priblížením. Samozrejmosťou je prítomnosť päťosej optickej stabilizácie Sony Balanced Optical SteadyShot. Nechýba ani krúžok, ktorého funkciu môžete nastaviť vy. Jednoducho tak máte okamžite k dispozícii nastavenie expozície, zaostrenie, alebo priblíženie.

Zdroj | Sony

Sony v prípade modelu FDR-AX53 prepracovalo aj systém ostrenia, ktorý teraz podľa výrobcu ponúka o 40 % rýchlejšie ostrenie. Ak si radi užívate spomalené videá, potom vás určite poteší aj možnosť natáčania 4K videa pri 120 fps. Samozrejme nechýba ani možnosť natáčania time-lapse videí v najvyššom rozlíšení. O zvuk sa v prípade Sony FDR-AX53 stará viacsmerový mikrofón.

Zdroj | Sony

Nová kamera Sony FDR-AX53 by sa mala do predaja dostať už v marci, pričom jej odporúčaná cena by mala byť na úrovni 999 USD.

Zdroj