Nová hviezda portálu Indiegogo. Hliníková 4K webkamera s AI

ZDROJ | Lumina

Na portáli Indiegogo prebieha zaujímavá kampaň, ktorá predstavuje novú webkameru so 4K rozlíšením a umelou inteligenciou. Jej názov je Lumina 4K WebCam a na portáli zažíva nečakaný úspech.

Hranatý valec plný elektroniky

Spoločnosť sa pýši tým, že by malo ísť o svetovo prvú webkameru, ktorá by priniesla štúdiovú 4K kvalitu obrazu doplnenú o umelú inteligenciu. Kombináciou kvalitného objektívu a AI sa dokáže adaptovať na prostredie a „skrášliť“ používateľa.

Samotná kamera má tvar hranatého štvorca a má naozaj kompaktné rozmery 22 x 70 mm. Vyrobená je z kvalitného hliníka, takže odolá aj nejakým tým škrabancom. Dodávať sa bude v štyroch farbách. Bude to tmavosivá, strieborná, zlatá a ružovozlatá farba.

ZDROJ | Lumina

Napájanie prebieha pomocou USB-C kábla, ktorý nájdete v balení. Okrem neho sa tam nachádza farebná karta, držiak na notebook a magnetická krytka objektívu.

Webkamera bude kompatibilná s operačnými systémami Windows aj MacOS. Nastavenie farieb a kontrastu prebieha pomocou farebnej karty, ktorú si kamera naskenuje. Karta obsahuje QR kód a v malých štvorcoch rôznu paletu farieb. Naskenovaním sa aktivuje umelá inteligencia a kamera prispôsobí obraz danému prostrediu.

ZDROJ | Lumina

Lumina 4K WebCam dokáže za používateľom rozostriť pozadie, „Cameraman Mode“ zase zacieli obraz na osobu pred ním a dokáže ju objektívom nasledovať. Uhol záberu je až 95 stupňov. Výrobca použil 4K snímač od spoločnosti Sony. Zaujímavosťou je aj magnetická krytka objektívu, ktorá sa pri nepoužívaní môže prichytiť na bok kamery. Tak máte istotu, že ju nestratíte.

Cena a dostupnosť

Lumina 4K WebCam už stihla vyzbierať 370 658 eur, čo je takmer o 3 000 % viac, ako bol jej pôvodný plán 12 632 eur. To dokazuje, že ide naozaj o výnimočný produkt, o ktorý majú záujem masy. Do konca kampane ostáva ešte 21 dní. Spoločnosť Lumina sídli v americkom štáte Austin.

Prví záujemcovia si ju môžu zakúpiť za 143 eur, pričom neskôr jej cena bude 210 eur. Rozosielať objednávky by mala začať 21. októbra tohto roka.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku