Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová generácia GoPro Hero je tu. Prichádza s väčším senzorom a menším súrodencom

Nová generácia GoPro Hero je tu. Prichádza s väčším senzorom a menším súrodencom
Zdroj | GoPro
Tomáš Šmidák
Nová generácia GoPro Hero je tu. Prichádza s väčším senzorom a menším súrodencom
Zdroj | GoPro
Zdroj | GoPro

GoPro akčné kamery patria medzi etalón v tejto kategórií. Výrobcovia ako Sony, Niceboy či DJI sa síce snažili priniesť na trh svoje vlastné modely, no nikomu z nich sa nepodarilo úspech GoPro napodobniť.

Najnovšia v poradí už 11. generácia so sebou opäť prináša niekoľko malých vylepšení, ktoré posúvajú funkcionalitu a využiteľnosť tejto akčnej kamery na vyšší level. Čo všetko sa teda zmenilo?

Dizajn to určite nebude nakoľko ten je prakticky totožný s predošlou generáciou. Novinka má hranatý tvar, matný čierny povrch a LCD displej na prednej a zadnej strane. Totožný je tiež modrý nápis GoPro na prednej strane, vymeniteľná krytka objektívu či LED svetlo nad predným displejom indikujúce nahrávanie. Akčná kamera je tiež sama o sebe odolná voči vode až do hĺbky 10 m.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | GoPro

GoPro Hero 11 však dostalo vylepšený 27 Mpx senzor s veľkosťou 1/1,9″, ktorý dokáže nahrávať 10-bitové video v rozlíšení 5K 60 fps. Vďaka tomuto vylepšeniu by mala novinka zachytiť až 64x viac farieb ako predošlá generácia a tým aj zlepšiť celkovú kvalitu vášho záznamu. Dostupná bude aj kvalita 4K 120 fps.

Vylepšenia sa dočkala aj stabilizácia HyperSmooth, ktorá je teraz už vo svojej piatej generácií. Okrem pokročilej stabilizácie bude dostupný aj Horizon Lock, ktorý zabezpečí stabilný záznam aj v prípade, že sa kamera otočí o 360° či funkcia AutoBoost, ktorá automaticky určí mieru stabilizácie podľa vašej rýchlosti a úrovne pohybu tak, aby sa zabezpečil čo najplynulejší a zároveň najširší možný záber.

S novou generáciou zároveň prišla aj tzv. Enduro batéria, ktorá by mala okrem lepšieho výkonu v chladnejších podmienkach ponúknuť až o 38 % lepšiu výdrž. Novinkou sú aj dlho žiadané vodu-odpudzujúce krytky na objektív či možnosť uploadnuť vaše videá priamo z GoPro Hero 11 na cloud. Tam z nich potom aplikácia automaticky vytvorí koláž najlepších záberov, ktorú môžete rovno zdieľať s vašimi priateľmi na sociálnych sieťach.

Dostupný bude aj menší model GoPro Hero 11 Mini, ktorý ponúkne podobné parametre avšak bude bez predného a zadného displeja a GoPro Hero 11 Creator Edition s ďalším príslušenstvom v podobe gripu, svetla a mikrofónu.

Klasická verzia sa začne predávať za približne 550 € a Creator Edition za približne 780 €. Cenu najmenšej kamerky zatiaľ nepoznáme, dostupná však bude až v októbri roka 2022.

https://open.spotify.com/episode/7hyFHS5C8rtA1p7Rdrjbm3?si=WmiyLTchTO6zMbtBKfhZyA
Zdroj