Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

NOVA Drone vám urobí nádherné 4K Ultra HD zábery pri 60 fps

NOVA Drone vám urobí nádherné 4K Ultra HD zábery pri 60 fps
Zdroj | Kickstarter
Michal Spiegel
NOVA Drone vám urobí nádherné 4K Ultra HD zábery pri 60 fps
Zdroj | Kickstarter
Zdroj | Kickstarter

Na Kickstarteri sa niekedy objavia skutočné chuťovky. Príkladom je aj dron NOVA Drone, ktorý umožní natáčať filmové zábery v rozlíšení 4K Ultra HD pri 60 fps.

Dron disponuje dvomi batériami, z ktorých každá ponúkne 7-minútovú výdrž na jedno nabitie. Dokopy tak dron ponúka čas 14 minút na lietanie, čo je o niekoľko minút menej než napríklad ponúkajú drony od DJI, no na druhej strane tento dron je cenovo dostupný.

Pozrite si

Nahradia drony ručné sadenie stromov a zalesnia planétu?

Okrem spomínaného 4K Ultra HD rozlíšenia, disponuje dron aj možnosťou natáčať pri 1 080p pri 30, 60 alebo až 120 fps, čím viete dosiahnuť aj slušné spomalené zábery. Dosah dronu je takmer tisíc metrov od ovládača.

Hmotnosť je iba 248 gramov, čo znamená, že nie je potrebné dron registrovať ani mať naň špeciálne povolenia. Výhodou tiež je, že dron je odolný voči vode. Odolné telo by tiež malo zabezpečiť, že sa dron NOVA drone nezničí pri náraze do prekážky.

Výhodou je, že dron ponúka aj rôzne režimy natáčania. Príkladom je cinematic režim pre filmové zábery, boost režim pre rýchle akčné zábery či steady režim, ktorý dron udržiava stabilne v jednej rovine.

Zdroj | Kickstarter
Pozrite si

Čínsky EHang má riešenie na požiare vysokých poschodí, špeciálny dron

V rámci Kickstarter kampane sa dá dron predobjednať za zvýhodnenú cenu 369 dolárov s plánovaným dátumom dodania v januári 2021. V balení okrem NOVA drone, nájdete ovládač, 32 GB microSD kartu, dve batérie, rýchlonabíjačku, USB kábel a nálepky. Na výber je tiež balenie s FPV okuliarmi, ktoré vám umožnia sledovať zábery z drona priamo cez VR headset. Cena za takúto verziu je 429 dolárov.

Zdroj