Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová aplikácia Xbox umožní streamovať hry na iPhone

Nová aplikácia Xbox umožní streamovať hry na iPhone
Zdroj | Xbox
Michal Spiegel
Nová aplikácia Xbox umožní streamovať hry na iPhone
Zdroj | Xbox
Zdroj | Xbox

Už čoskoro sa objaví nová aplikácia Xbox, ktorá na systémy iOS prinesie možnosť streamovať hry. Na iPadoch a iPhonoch si tak budeme môcť zahrať obľúbené Xbox tituly.

Ide o funkciu Remote Play, ktorá sa v rôznych podobách objavila už v minulosti. Príkladom bolo Remote Play pre PlayStation 4, v rámci ktorého ste mohli hry prenášať na obrazovku PC a smartfónov.

Prenášanie bude umožnené cez Wi-Fi alebo LTE či 5G sieť. Pomocou aplikácie tak budete vedieť okrem hrania, aj spustiť konzolu, keď budete mimo domu.

Zdroj | Microsoft
Pozrite si

Čo je to Xbox Remote Play? Vaše obľúbené Xbox tituly už aj v smartfóne

Nová aplikácia je už teraz dostupná pre Android smartfóny a čoskoro by mala byť dostupná pre iOS. Otázna je využiteľnosť, keďže hrať veľké tituly na malých obrazovkách smartfónov nemusí byť úplne pohodlné. Výnimkou sú možno menšie indie hry. Aby ste si vedeli titul plnohodnotne užiť, treba smartfón vložiť do stojana, ktorý je pripevnený na ovládač.

Na druhej strane cez smartfón aplikáciu môžete herné klipy sťahovať, zdieľať so svojimi kamarátmi. Taktiež môžete cez aplikáciu upravovať úložisko a vymazať jednotlivé hry.

Zdroj