Notebooky bez kompromisov? Existujú, v špičkovej rodine ThinkPad X1

ZDROJ | Lenovo

Čo uprednostniť pri výbere notebooku? Výkon? Výdrž? Hmotnosť? Zabudnite na to, existuje totiž rodina počítačov, kde na kompromisy skutočne myslieť nemusíte. Stačí si iba vybrať model, ktorý najviac vyhovuje vašim potrebám. Spoznajte spolu s nami nové modely série ThinkPad X1 od spoločnosti Lenovo.

Rodina počítačov ThinkPad tento rok oslávi 30 rokov svojej existencie, počas ktorej si vďaka svojmu dôrazu na kvalitu, spoľahlivosť, výkon a najmodernejšie technológie vybudovala silné meno aj u tých najnáročnejších používateľov. Práve pre nich je určený rad X1, v ktorom si každý nájde takpovediac „to svoje“.

ThinkPad radu X1 ponúka všetko, čo je aktuálne vo svete prenosných počítačov možné dosiahnuť – od perfektného balansu medzi výkonom a výdržou, cez notebooky a tablety v jednom tele, až po prvý skladací notebook na svete. Všetky modely tohto radu však majú spoločných niekoľko hlavných pilierov – prvotriedne spracovanie, zabezpečenie, špičkový výkon, výdrž a konektivita.

Pripravený na čokoľvek

Stelesnením všetkých týchto pilierov v klasickom tele je model ThinkPad X1 Carbon, ktorý je vďaka svojmu štíhlemu šasi a zároveň bohatej výbave pripravený ponúknuť vám všetko na prácu, aj následnú zábavu doma, v kancelárii i na cestách.

ZDROJ | Lenovo

Vašu pozornosť si okamžite získa jeho 14“ displej s pomerom strán 16:10, ktorý v najvyššej konfigurácii dokáže ponúknuť až 4K UHD+ rozlíšenie doplnené o technológiou Dolby Vision. Tú vám počas videohovorov doplní technológia Dolby Voice využívajúca štyri vstavané 360° mikrofóny a počas sledovania filmov a seriálov zas technológia priestorového ozvučenia Dolby Atmos.

Špičkový výkon v podobe 11. generácie procesorov Intel Core až do modelu Core i7 vPro ukrýva ThinkPad X1 Carbon v tele s hrúbkou iba 14,9 milimetra a hmotnosťou len 1,13 kilogramu. Nemusíte sa však obávať, že by sa to podpísalo pod jeho výdrž, práve naopak. Na jedno nabitie vydrží až 16 hodín, po ktorých vás navyše veľmi rýchlo vráti „späť do hry“ rýchle nabíjanie Rapid Charge.

ZDROJ | Lenovo

O nič dôležité v pracovnom ani súkromnom živote neprídete ani v prípade, že sa ocitnete mimo dosahu klasických Wi-Fi 6 sietí, ktoré ThinkPad X1 Carbon podporuje. Vo voliteľnej výbave mu totiž nechýba ani 4G/5G modem, ktorý vám poskytne stabilné pripojenie k internetu prostredníctvom mobilných sietí.

Malý rozmermi, veľký parametrami

Ako by to vyzeralo, ak by ste chceli zobrať to najlepšie z vyššie spomínaného modelu ThinkPad X1 Carbon a vtesnali to do čo najkompaktnejších rozmerov? Nemusíte hádať, stačí spoznať šikovný model ThinkPad X1 Nano.

ZDROJ | Lenovo

V tele s hmotnosťou len 907 gramov ponúka ThinkPad X1 Nano až 13“ displej s 2K rozlíšením opäť doplneným o technológiu Dolby Vision, ako aj dokonalým vykreslením farieb pod záštitou 100 % pokrytia farebného spektra sRGB. Ozaj, spomínali sme, že je dostupný aj vo verzii s podporou dotykového ovládania?

ZDROJ | Lenovo

Žiadne kompromisy Lenovo nerobilo ani pri výkone, ktorý aj v tomto prípade zabezpečuje 11. generácia procesorov Intel Core vrátane najvyššieho modelu Core i7 vPro opäť doplnená aj o 4G/5G modem či dedikovaný čip dTPM, ktorý sa stará o šifrovanie dát a zabezpečenie čítačky odtlačkov prstov. A čo výdrž? Skvelých 13 hodín, pričom nabíjať ho môžete cez praktický USB-C port.

Notebook a tablet v jednom tele

Keď sa pretne legendárna rodina ThinkPad s flexibilnou rodinou Yoga, začnú sa diať nevídané veci. Tešiť sa môžete na absolútnu kreatívnu slobodu a prepojenú s nevídaným výkonom, technológiami a prémiovou odolnosťou na každý deň.

Toto prepojenie v rámci radu X1 otvára novinka ThinkPad X1 Yoga vybavená 14“ dotykovým displejom s voliteľným 4K UHD+ rozlíšením, technológiou Dolby Vision, ako aj certifikáciou TÜV Rheinland pre ochranu vášho zraku. Ako už určite tušíte, tento displej je osadený na 360° pántoch, preto ThinkPad X1 Yoga môžete hravo premeniť z notebooku na priestranný tablet a do tvorenia digitálneho obsahu sa pustiť aj pomocou vstavaného pera.

ZDROJ | Lenovo

Takéto možnosti vám v kompaktnejších rozmeroch ponúkne model ThinkPad X1 Titanium Yoga, ktorý za svoju hmotnosť len 1,15 kilogramu a zvýšenú odolnosť voči nárazom a extrémnym podmienkam môže vďačiť aj hornému krytu vyrobenému z titánu.

ZDROJ | Lenovo

Ten okrem iného kryje aj špičkový 13,5“ displej s 2K rozlíšením, technológiou Dolby Vision a pomerom strán 3:2 ako stvoreným na serióznu prácu, videokonferencie, aj kreatívnu tvorbu. Tú budete môcť zdieľať so svetom vďaka voliteľnému 5G modemu aj prostredníctvom najmodernejších mobilných sietí.

Prvý skladací počítač na svete

Sci-fi, ktoré sa stalo skutočnosťou. Lenovo ako prvé na svete uviedlo do predaja skutočný skladací počítač, ktorý posúva hranice možného vo svete technológií. Privítajte najinovatívnejšieho člena rodiny X1 – ThinkPad X1 Fold.

ZDROJ | Lenovo

Kde s flexibilitou a mazaním hraníc medzi tabletmi a notebookmi začala séria Yoga, tam ThinkPad X1 Fold preberá železo a schopnosť počítačov prispôsobiť sa vašim potrebám posúva tento model ešte ďalej. To všetko vďaka 13,3“ 2K displeju, ktorý môžete skrátka zložiť na polovicu.

ThinkPad X1 Fold je v základe priestranným tabletom postaveným na operačnom systéme Windows, ktorý vám v plnej mierke či v čiastočnom ohnutí perfektne poslúži napr. pri prehliadaní internetu alebo čítaní dokumentu a kníh, alebo za pomoci dotykového pera na zapisovanie poznámok či kreslenie.

ZDROJ | Lenovo

Keď príde čas na serióznu prácu, ThinkPad X1 Fold môžete za pomoci pribalenej bezdrôtovej klávesnice premeniť na šikovný notebook, alebo s využitím vstavaného stojanu na priestranný a zároveň prenosný stolový počítač.

ZDROJ | Lenovo

Keď nastane čas dať sa opäť do pohybu, ThinkPad X1 Fold stačí zložiť na polovicu a v podobe elegantného zápisníka s koženým obalom ho bezpečne preniesť kamkoľvek potrebujete. Vďaka kompaktným rozmerom a hmotnosti len 999 gramov ho bez problémov prenesiete dokonca aj vo vrecku bundy či v malej kabelke.

Maximálny výkon, maximálny priestor na prácu

Keď potrebujete mať vždy a všade k dispozícii výkonný hardvér a maximálny priestor na prácu, niet o čom debatovať. Do hry v rámci rodiny X1 nastupuje model ThinkPad X1 Extreme stvorený pre extrémne výzvy.

ZDROJ | Lenovo

Či už ide o komplexnú prácu s dátami alebo hardvérovo náročnými výpočtami, spoľahnúť sa budete môcť na nekompromisný výkon 11. generácie procesorov Intel Core až do modelu Core i9 vPro doplneného grafické karty NVIDIA GeForce až do modelu RTX 3080, až 64 GB RAM a SSD úložisko s maximálnou kapacitou až 4 TB.

Tento výkon sa premietne 16“ displeji so základným QHD+ a voliteľným 4K UHD+ rozlíšením doplneným o audiovizuálne technológie Dolby Vision a Dolby Atmos, ktoré vám spríjemnia prácu podobne, ako tentokrát ešte širší touchpad excelentná klávesnica ThinkPad so zdvihom až 1,5 milimetra.

ZDROJ | Lenovo

Na cestách sa budete môcť spoľahnúť na voliteľný 4G/5G LTE modem, ako aj vynikajúce zabezpečenie hardvéru a zvýšenú odolnosť voči nárazom a extrémnym podmienkam, ktorou sa môže pochváliť celá rodina ThinkPad X1.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku