Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nokia X6 naživo: Plno hudby a konečne kapacitný displej!

Nokia X6 naživo: Plno hudby a konečne kapacitný displej!
Roman Calík
Nokia X6 naživo: Plno hudby a konečne kapacitný displej!

Nokia už čoskoro na Slovensku začne predávať nový hudobný mobilný telefón, ktorý zaujme nielen pamäťou 16 GB, ale i kapacitným displejom. Pozrite si, aká je nová X6-ka.

Nokia X6 16 GB

Nové multimediálne telefóny so zameraním na hudobné funkcie začala Nokia značiť X-kom, pravdepodobne ako skratku doteraz používaného XpressMusic. Zatiaľ sú takto označené dva modely, a to lacnejšia X3-ka a očakávaná novinka na našom trhu X6-ka. Akúkoľvek podobnosť s modelovým radom BMW však nehľadajte, Nokia na to ide inak. Model X6 nie je obrom medzi mobilnými telefónmi s dotykovým displejom, naopak je štíhlejšia v porovnaní s Nokia 5800 XpressMusic, ktorú môžeme považovať za jej predchodcu. Najväčšou devízou novinky má byť kapacitný displej, ktorý sa Nokia rozhodla do vybraných modelov konečne implementovať. Že neviete čo je kapaciťák? A poznáte Apple iPhone? Tak potom… prostredníctvom kapacitného displeja je totiž možné presnejšie a pohodlnejšie ovládanie dotykom prsta, akýmkoľvek perom či iným predmetom si však na displeji neškrtnete. Teda aj škrtnete, ale displej nebude reagovať, preto v rukaviciach máte smolu.

Nokia X6 16 GB

Ovi Maps na palube

Zaujímavá je i kapacita pamäte, do 16 GB totiž uložíte množstvo hudby. Žiadali by sa i videá, žial plná podpora DivX chýba. Po tom čo Nokia v januári poskytla plnohodnotnú navigáciu prostredníctvom Ovi Maps vo vybraných telefónoch, sa nadšenci navigácie môžu tešiť, pretože X6-ka patrí k vyvoleným. Výhodou Ovi Maps je i podpora navigácie pre peších a najmä neustále aktualizované mapy! Inak nič prevratné novinka neponúka, no na 3,2 displej s pomerom strán 16:9 sa pozerá veľmi dobre, najmä vďaka jemnému rozlíšeniu 360 x 640 bodov. Telo telefónu je až príliš plastové, vŕzganiu sa teda nevyhnete. Škoda i nekrytého objektívu fotoaparátu. Naopak poteší možnosť nabíjania cez microUSB konektor alebo štandardný tenký Nokia konektor a samozrejme oceniť treba i použitie 3,5 mm konektora, ktorý v hudobnom telefóne nemôže chýbať. Napriek všetkému sa dá povedať, že za cenu približne 380 € dostanete hodnotný a veľmi dobre vybavený telefón. V predaji by mal byť od marca 2010.

Nokia X6 16 GB