Reklama

Nokia X1-00: jednoduchý hudobník skoro zadarmo

Dominik Fúsek

Mohlo by sa zdať, že fínska Nokia zažíva na poli mobilných telefónov úpadok, ale nie je to úplne pravda. Pokles výrobca skusuje v segmente smartfónov, hoci záchranné rozhodnutia už boli prijaté (Nokia + Microsoft = fínske okná prichádzajú!), v nižšej triede mobilov ale zostáva neprekonaný. Nokia sa svojho postavenia samozrejme nechce vzdať a predstavila ďalší jednoduchší model, ktorý konkurenciu doslova valcuje.

Nokia X1-00

Modelový rad X fínskeho výrobcu sa stal rodinou hudobných mobilov, a v tomto duchu sa nesie aj dnešná novinka. Nokia X1-00 je základným mobilným telefónom s tou najjednoduchšou výbavou a čo najnižšou cenou, avšak výrobca pridal niečo naviac. „Bonusom“ je výborná hudobná výbava. Tá zahŕňa štandardný 3,5 mm jack konektor, trojicu hudobných tlačidiel na boku prístroja a slot na rozširujúce microSD karty (do 16 GB), ktoré sú v tejto kategórii skôr výnimkou. Hudobné nadanie X-jednotky dopĺňa podľa výrobcu hlasný a kvalitný reproduktor, FM rádio a pochopiteľne aj MP3 prehrávač.

Nokia X1-00

Na novinke beží uzavretý operačný systém Series 30 a jej malý displej má rozlíšenie len 128 x 160 bodov, to ale cieľovej skupine vadiť zrejme nebude. Takisto nemôžete očakávať podporu 3G sietí (prítomné je však EDGE) či fotoaparát, až neuveriteľne ale vyznieva údaj o výdrži batérie. Teoreticky až 61 dní pohotovosti je rozprávková hodnota a kapacitu 1 320 mAh takisto nemajú ani niektoré najvybavenejšie smartfóny. Tým sa ale prekvapenia nekončia, posledným je cena. 34 € bez dane (teda asi 40 € s DPH) je rovnako veľkým plusom. Nokiu X1-00 môžeme očakávať už v apríli.

Vlastnosti produktu

  • cena
  • hudobná výbava
  • farebné kryty
  • úžasná výdrž batérie
  • slabšie rozlíšenie displeja
  • pre niekoho nedostatočná výbava

 

Nokia X1-00

nokia.finesa.skVšetky novinky Nokia kúpite na nokia.finesa.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.