Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nokia Sleep stráži váš spánok i domáce spotrebiče

Nokia Sleep stráži váš spánok i domáce spotrebiče
Zdroj | Nokia
Imrich Maťo
Nokia Sleep stráži váš spánok i domáce spotrebiče
Zdroj | Nokia
Zdroj | Nokia

Kde sú časy, keď bola Nokia preslávená mobilnými telefónmi (alebo galošami či pneumatikami)..? Popri iných zameraniach sa už nejaký ten čas venuje zariadeniam či pomôckam napomáhajúcim zdraviu. Nokia Sleep však toho dokáže viac.

Pozrite si

Somnox – inteligentný vankúš, ktorý pomáha so spánkom

V tomto prípade ide o zariadenie (je jedno, či ho nazveme matrac alebo vankúš), ktoré nemusíte nosiť na sebe a nemusíte na ňom ani ležať. Teda priamo na ňom. Nokia Sleep sa totiž vkladá pod matrac na posteli, na ktorom spíte.

Pozrite si

Neutrogena má obal na smartfón, ktorý analyzuje pokožku

Prioritným účelom tohto zázraku vedy a techniky je sledovať váš spánok a vyhodnocovať kvalitu spania, srdcovú činnosť, ale aj to, či počas spánku chrápete. Všetky tieto hodnoty a výsledky následne môžete synchronizovať s aplikáciou a sledovať na smartfóne. A potom sa vytešovať, ako ste sa dobre vyspali.

Zdroj | Nokia

Sekundárnym určením zariadenia Nokia Sleep je vďaka podpore IFTTT prepojenie s domácimi spotrebičmi, komunikácia s nimi a ich následné ovládanie. Pre lepšiu predstavu uveďme zopár príkladov.

Zdroj | Nokia

Keď sa uložíte do postele, Nokia Sleep za vás zhasne svetlo. Naopak, keď z nej vyleziete, tak vám ho rozsvieti. Podobný scenár môže nastať pri komunikácii s inteligentným senzorom teploty, ovládajúcim vykurovanie. Po zaľahnutí do postele sa Nokia Sleep postará o zníženie vnútornej teploty v domácnosti a po vstaní spustí kúrenie.

Pozrite si

Inteligentné tetovanie pomôže atlétom či cukrovkárom

Tak, a už nebude treba ani lúskať prstami, ani tlieskať dlaňami na to, aby ste mohli ovládať svoju inteligentnú domácnosť. Dá sa to robiť aj pohodlnejšie. Dostupnosť ani cena Nokia Sleep zatiaľ nie je známa. No v prípade záujmu sa stačí na stránke Nokia prihlásiť na odber noviniek, aby ste boli informovaní, keď už bude Nokia Sleep dostupný.

Zdroj