Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nokia opäť na Slovensku! Má Android smartfóny aj lacnú 3310

Nokia opäť na Slovensku! Má Android smartfóny aj lacnú 3310
Roman Calík
Nokia opäť na Slovensku! Má Android smartfóny aj lacnú 3310

Nokia začne na Slovensku predávať tri nové smartfóny a legendárny model Nokia 3310 v novom šate. Poznáme všetky detaily, boli sme na oficiálnom predstavení noviniek pre SR a ČR v Prahe.

Pozrite si

Nokia 3310 – legendárne meno s výbavou low-costu

Spoločnosť HMD Global so sídlom v Espoo vo Fínsku, ktorá vznikla len 1. decembra 2016, je exkluzívnym licenčným partnerom značky Nokia v oblasti mobilných telefónov a tabletov. A práve vďaka distribučnej spoločnosti TCCM prichádza aj na náš trh s novinkami, ktoré sme videli ešte počas MWC 2017 v Barcelone.

HMD Global má mimochodom okolo 500 zamestnancov a považuje sa za start-up. Pri svojich nových smartfónoch a tabletoch Nokia chce spojiť silu partnerov a značiek HMD, Nokia, Android a Foxconn. Mimochodom všetky nové smartfóny vyrába práve Foxconn.

Výhodou smartfónov Nokia má byť čistý OS Android Nougat aj preto, aby ste získali aktualizácie ihneď po ich vydaní spolocnosťou Google. Zástupcovia spoločnosti potvrdili, že nechcú žiadne nadstavby, jednoducho je to stratégia HMD Global.

Počas prezentácie sme sa dozvedeli od zástupcov českého operátora O2, že návrat značky Nokia do portfólia je pre operátorov veľmi zaujímavý. Práve O2 v ČR eviduje stále niekoľko desiatok tisíc kusov aktívnych modelov staručkej Nokie 3310.

Nokia však chce osloviť aj mladých ľudí, ktorí si značku veľmi nepamätajú, podobne ako v Číne.

Aj v redakcii si pamätáme, ako nám čitatelia ešte pred desiatimi rokmi písali a žiadali o radu: „Akú Nokiu si mám vybrať?“ namiesto aby napísali “ Aký telefón si mám vybrať“.

Teraz je tu však úplne iná Nokia, ktorá má konečne Android. Bude to však stačiť? V minulosti sme boli zvyknutí, že práve Nokia bola lídrom v inováciách a prinášala telefóny, ktoré posúvali trh vpred. Stačí si spomenúť na model Nokia 6210, Nokia 8310 alebo Nokia 7650.

Nokia 3, Nokia 5 a Nokia 6

Aktuálne najvybavenejším modelom v portfóliu Nokia je Android smartfón Nokia 6. Ten si budete môcť, rovnako ako ostatné modely kúpiť na Slovensku od júna 2016 (skôr až ku koncu mesiaca) za cenu 249 €. Nie je to vôbec veľa, ak si pozriete čo ponúka.

Nokia 6 má totiž hliníkové telo a veľký 5,5-palcový Full HD displej. Pre ostré hrany sa však v rukách drží horšie, vydržať by však mohla aj náročnejšie pády.

Pozrite si

Nokia 6 pre Európu je konečne na svete s cenou 229 €

K dispozícii je i 16 Mpx fotoaparát so svetelnosťou f/2,0, nechýba LTE a o výdrž sa postará 3 000 mAh batéria.

Nokia 5 je smartfón s OS Android pod dvesto eur, presne stojí 199 €. Displej je stále veľký, má 5,2 palcov, ale už iba HD rozlíšenie. Rovnako fotoaparát ponúkne 12 Mpx.

Nokia 5 sa však výborne drží v rukách vďaka zaoblenému telu a zo všetkých Android smartfónov značky je podľa nás najrozumnejšou a najkrajšou voľbou.

Pozrite si

Nokia 3 a Nokia 5 – smartfóny pre masy s Android Nougat pod 200 €

Nokia 3 si vás bude chcieť získať cenovkou 149 €. Získate 5-palcový displej a vpredu i vzadu fotoaparáty s 8 Mpx snímačmi, oba s AF a clonou f/2. Energiu jej dodáva vstavaná 2 650 mAh batéria a ponúkaná bude v štyroch farbách.

Všetky smartfóny budú k dispozícii aj vo Dual SIM verzii.

Nokia 3310

Legenda ožila. Zožala najväčší záujem aj na výstave MWC 2017. Pritom ide o jednoduchý telefón s mizerným fotoaparátom a hardvérovými tlačidlami namiesto dotykového displeja.

Ale presne takýto telefón mnohí hľadajú, a to nielen pre svoje staré mamy a otcov. Poteší dlhá výdrž, po novom už farebný displej a samozrejme nechýba vylepšená hra Hadík.

Nokia 3310 sa bude predávať za cenu 59 € a v redakcii sme presvedčený, že bude tvoriť najväčší objem predaja znovu zrodenej značky Nokia.

Pozrite si

Nokia 3310 – legenda naozaj ožíva

Síce v Českej republike sa Nokia 3310 začala predávať už dnes, u nás si na ňu musíme počkať na začiatok júna. Tak ako trojicu smartónov Nokia 3,5 a 6 nájdete aj model 3310 i v ponuke slovenského operátora O2.