Nokia na MWC priniesla jednoduché smartfóny aj bezdrôtové slúchadlá

ZDROJ | Nokia

Spoločnosť HMD Global, ktorá vlastní práva na výrobu smartfónov Nokia, nezabudla na výstavisko MWC, kde predstavila svoje smartfóny nižšej triedy a pridala k tomu aj Bluetooth slúchadlá.

Pozrite siNokia XR20 – odolné smartfóny sú späť

Nokia C21 Plus pôsobí celkom luxusne, pretože po prvýkrát ma kovové šasi, krytie IP52 a tiež tvrdené sklo na displeji. Novinka bude dostupná vo farbách šedá a tmavá azúrová.

Vpredu sa nachádza 6,5-palcový IPS displej s HD rozlíšením (1 600 x 720 pixelov). Smartfón používa čistý Android 11 Go Edition a bude dostávať štvrťročné bezpečnostné záplaty po dobu dvoch rokov.

ZDROJ | Nokia

Telefón poháňa procesor Unisoc SC9863A, ktorý je doplnený o 2 GB, 3 GB alebo 4 GB RAM a úložisko má veľkosť 32 GB alebo 64 GB a k dispozícii je aj slot na microSD.

Na odomykanie tvárou je možné použiť selfie kameru alebo čítačku na zadnej strane. Vzadu je 13-megapixelový hlavný fotoaparát a 2-megapixelový snímač hĺbky.

Existujú dve verzie modelu Nokia C21 Plus. Jedna má 5 050 mAh batériu a druhá 4 000 mAh. V oboch prípadoch dostanete 10-wattovú nabíjačku s micro USB.

Základný model Nokia C21 má rovnaký displej, procesor, ale RAM má buď 2 GB alebo 3 GB. Úložisko je rovnaké ako pri modeli Plus. Kapacita batérie je však len 3 000 mAh a podporuje maximálne nabíjanie výkonom 5 W.

MHD predstavilo aj tretí smartfón s označením Nokia C2 2nd edition. Jedným z hlavných vylepšení je kovové šasi. Model je kompaktný vďaka svojmu 5,7-palcovému displeju s rozlíšením 960 x 480 pixelov a nad ním je 2-megapixelová selfie kamera.

ZDROJ | Nokia

Nový model má malú batériu iba 2 400 mAh s podporou základného 5-wattového nabíjania cez micro USB. Zaujímavosťou je, že ponúka vymeniteľnú batériu. Nechýba ani audio konektor pre slúchadlá.

Pozrite siTablet pod stromček? Nokia T20 alebo Lenovo Yoga Tab 13?

Poháňa ho nový štvorjadrový čipset, ktorý nebol bližšie špecifikovaný. Vieme, že pobeží na Androide 11 Go Edition s prísľubom 2-ročných bezpečnostných záplat. Procesor spolupracuje s 1 GB alebo 2 GB RAM a 32-gigabajtovým úložiskom.

ZDROJ | Nokia

Spoločnosť HMD tiež predviedla dvojicu slúchadiel značky Nokia, vrátane jednoducho pomenovaných Nokia Headphones, ktoré sú dostupné v káblovom a bezdrôtovom prevedení. Majú ľahký konštrukciu, príjemný dizajn a mäkké náušníky.

ZdrojGSMArena (1),GSMArena (2)

Komentáre k článku