Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nokia C3 je späť v novom šate, dostáva 5,99“ displej a ultranízku cenu

Nokia C3 je späť v novom šate, dostáva 5,99“ displej a ultranízku cenu
Zdroj | HMD Global
Stanislav Vinc
Nokia C3 je späť v novom šate, dostáva 5,99“ displej a ultranízku cenu
Zdroj | HMD Global
Zdroj | HMD Global

Spoločnosť HMD Global predstavila nový ultralacný smartfón Nokia C3. S pôvodným modelom má spoločný len názov a podobnú cenu, vďaka ktorej patrí medzi najlacnejšie smartfóny na trhu. Dostupnosť na našom trhu je však otázna.

HMD Global orezalo štandardnú výbavu dnešných smartfónov na kosť, aby sa s cenou nového modelu Nokia C3 mohlo dostať pod hranicu 90 €. To sa podarilo, minimálne na čínskom trhu, kde je nový smartfón v predaji v prepočte za 85 €.

Zdroj | HMD Global

Nokia C3 za túto cenu ponúka prekvapivo priestranný 5,99“ displej s HD+ rozlíšením, nad ktorým je umiestnený 5-Mpx selfie fotoaparát. Zadný fotoaparát dostal rozlíšenie 8 Mpx a spoločnosť mu tam okrem blesku robí aj snímač odtlačkov prstov.

V útrobách smartfónu pracuje pomerne neznámy čipset Unisoc SC9863, ktorý pozostáva z 8-jadrového procesoru s frekvenciou 1,6 GHz. Operačný systém Android 10 bude mať s aplikáciami k dispozícii 3 GB RAM, zatiaľ čo používatelia budú začínať na internom úložisku s kapacitou 32 GB. To síce nie je žiadne terno, no Nokia C3 je pripravená aj na microSD kartu do kapacity 128 GB.

Zdroj | HMD Global

Orezávaniu nákladov odpovedá aj použitie microUSB portu na nabíjanie, ktorý sa v nových zariadeniach v priebehu posledných mesiacov už takmer vôbec nevyskytuje. Nabíjanie batérie s kapacitou 3 040 mAh tak prebieha maximálne výkonom 5 W. Vo výbave smartfónu okrem toho nechýba 3,5-mm jack pre pripojenie káblových slúchadiel či podpora pre Dual SIM.

Pozrite si

Nokia ohlásila nasadenie prvých sietí 5G SA pre firmy

Zaujímavá je na tomto smartfóne prítomnosť samostatného tlačidla Xpress Key, ktoré však neodkazuje na bývalú sériu telefónov Nokia XpressMusic. Primárne slúži na spustenie ovládania Google Assistant, pričom je ho pravdepodobne možné preprogramovať aj na spustenie iných aplikácií.

Zdroj | HMD Global

Nokia C3 bude na čínskom trhu v predaji od 13. augusta v modrej a bronzovej farbe za cenu od 699 jüanov, teda zhruba 85 €. V rámci predpredaja je ho však možné získať so zľavou už za 80 €. Predaj na európskom trhu v tejto chvíli nie je potvrdený.

Zdroj