Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nokia 603 prináša (takmer) plnú výbavu za fajn cenu

Nokia 603 prináša (takmer) plnú výbavu za fajn cenu
Dominik Fúsek
Nokia 603 prináša (takmer) plnú výbavu za fajn cenu

Na predstavenie prvých Nokií s operačným systémom Windows Phone Mango netrpezlivo čaká každý správny fanúšik mobilných technológií. Fínsky výrobca však skúša hranice našej trpezlivosti a predstavenie odkladá. Namiesto dosť možno revolučných zariadení sme sa dočkali iba smartfónu priemerného, hoci rozhodne nie na zahodenie.

Nokia 603

Nokia 603 presne vypĺňa medzeru medzi päťstovkami a sedemstovkami, respektíve ide o zväčšený variant modelu 600. Ten mal uhlopriečku 3,2 palca, novinka má solídnych 3,5“. Na rozdiel od Android konkurencie ale nejde o obyčajný TFT panel, Nokia 603 totiž dostala IPS displej, dokonca podporený technológiou ClearBlack. Rozlíšenie je pre niekoho malé, pre niekoho prekvapivo jemné – 640 x 360 bodov je pre Symbian klasika. Keď už je reč o systéme, samozrejme sa môžete spoľahnúť na najnovšiu verziu Belle. Výrobca prezentuje najmä možnosť vybaviť widgetmi a skratkami až 6 plôch, čo je síce pekné, ale taký Android to dokáže už roky. Bleskový chod systému bez akýchkoľvek váhaní zabezpečuje 1 GHz procesor. Škoda ho nevyužiť na kvalitnejšie hry, a tak niekoľko HD titulov dostanete už predinštalovaných. Okrem nich v Nokii 603 nájdete aj bezplatnú GPS navigáciu Nokia Mapy, prehliadač dokumentov či aplikácie pre sociálne siete.

Nokia 603

Žiaľ, v niektorých otázkach je Nokia nepoučiteľná. Hovoríme hlavne o chýbajúcom automatickom zaostrovaní 5 Mpx fotoaparátu. Výrobca zrejme chce motivovať zákazníkov k nákupu drahších modelov. Otázne je, koľkí si takto nechajú diktovať a radšej neprejdú ku konkurencii. Aspoň že Nokia 603 nahrá 720p video pri 30 fps. Zaujímavosťou skôr do budúcna je NFC čip. Tešiť sa môžeme aj na príjemnú cenu – iba 240 €. Novinka tak bude správnou voľbou pre ľudí, ktorým nebude chýbať autofókus a na voľbe operačného systému im príliš nezáleží. Zaujať môže aj viacerými farebnými variantmi.

Nokia 603

Zdroj a foto: fony.sk, hitechreview.com