Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nokia 216 - návrat ku dostupným telefónom?

Nokia 216 - návrat ku dostupným telefónom?
Zdroj | Nokia
Viktor Šmidák
Nokia 216 - návrat ku dostupným telefónom?
Zdroj | Nokia
Zdroj | Nokia

Spoločnosť Nokia patriaca už pod Microsoft si už svoje časy slávy viac-menej odžila, minimálne nateraz. Neodzvonilo jej ale úplne a nová Nokia 216 je hlavne pre seniorov či nenáročných používateľov.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=AsKCq1rwG8c

Nokia 216 ponúka na dnešné pomery už miniatúrny 2,4-palcový displej s rozlíšením 320×240 pixelov. Okrem toho tu nájdeme aj 0,3-megapixlový snímač, ktorý sa na prekvapenie nachádza aj na prednej strane zariadenia. Ešte väčším prekvapením je aj prítomnosť blesku na oboch stranách.

Zdroj | Nokia

O procesore asi nemá zmysel hovoriť, zaujímavých je však 16 MB pamäte RAM. Zo základnej výbavy tiež ponúka FM rádio, Bluetooth vo verzii 3.0, ale aj prehliadač Opera Mini, ako aj Opera Mobile Store.

Pozrite si

ZNAČKY | Nokia – vzostupy a pády fínskeho velikána

Batéria bude hlavnou zbraňou novinky, skrýva sa tu 1020 mAh batéria, ktorá by mala bohate postačovať na 18 hodín nepretržitého telefonovania, zmestiť sa sem má až 2 000 kontaktov. Pri telefonovaní zostaneme chvíľu dlhšie, dostupná bude aj dualSIM verzia.

Zdroj | Nokia

Dostupné budú tri farebné varianty, a to modrá, čierna a šedá. Od budúceho mesiaca sa začnú predávať za cenu nie viac, ako 40 €.

Zdroj