No počkaj, zajac! Túto legendárnu hru si už môžete zahrať aj na vašom smartfóne

ZDROJ | Mihran Dovlatyan

Vedeli ste, že druhý októbrový piatok patrí Svetovému dňu vajec? V redakcii sme si pri tejto príležitosti okamžite vybavili legendárnu sovietsku hru inšpirovanú známym seriálom „Nu, pogodi“, ktorá sa medzičasom dostala už aj na smartfóny! Stiahnuť si ju môžete bezplatne na Android, aj iOS.

Prenosné herné konzoly sú tu s nami dlhšie, ako by sa mohlo zdať. Spočiatku síce neoplývali výkonným hardvérom, ani pekným displejom a ich schopnosti sa obmedzovali zvyčajne iba na jednu hru, no aj tak dokázali zabaviť milióny detí, i dospelých.

Naši starší čitatelia už určite vedia, že reč je o sovietskych digitálnych hrách od spoločnosti Электроника ИМ, teda Elektronika IM. Pri príležitosti Svetového dňa vajec sme si nemohli nespomenúť na hru s produktovým označením IM-02, pod ktorým sa ukrýva legendárna hra Nu, pogodi!, resp. No počkaj, zajac!.

ZDROJ | Andrew Butko

Hra inšpirovaná rovnomenným seriálom, ktorý občas môžete zachytiť na obrazovkách televízií aj dnes, sa dostala na trh niekedy v polovici 80. rokov. Ak ste dávnejšie čítali náš pohľad na históriu hernej spoločnosti Nintendo, podobnosť sovietskej hernej tvorby vám bude okamžite povedomá. Áno, Elektronika IM okopírovala od Nintenda jej konzolu Game & Watch, ktorý si na oplátku od sovietskeho Elorgu požičal legendárny Tetris.

Pozrite siPripomíname si prvé zachytenie čiernej diery. Vďačíme zaňho študentke MIT

Dnes už po bazároch tieto prenosné konzoly zháňať nemusíte. Mnoho z ich hier si už dnes môžete zahrať aj na vašom smartfóne a No počkaj, zajac! v tomto smere nie je výnimkou. Android verziu tejto hry si môžete stiahnuť bezplatne z obchodu Google Play, verzia iOS je rovnako bezplatne dostupná v App Store. Prajeme príjemné, nostalgické hranie!

Komentáre k článku