Nissan LEAF e+ má väčšiu batériu i výkon, prejde 385 km

ZDROJ | Nissan

Nissan počas CESu v Las Vegas odhalil dlhoočakávanú verziu elektromobilu LEAF s väčšou batériou. Tú pri predstavení v roku 2017 Nissan spomenul len okrajovo a do predaja sa v minulom roku vôbec nedostala. Teraz sme sa konečne dočkali batérie, ktorá je podstatne vhodnejšia pre elektromobil roku 2019. Novinka s ňou zvládne takmer 400 km.

ZDROJ | Nissan

Aby som bol presnejší, podľa metodiky WLPT je to 385 km. Stále však ide o veľmi dobré hodnoty. Navyše je batéria rovnako veľké čo sa týka veľkosti. Kapacita ale narástla z 40 kWh na 62 kWh.

Majiteľov poteší aj vyšší výkon elektromotora poháňajúceho prednú nápravu. Ten narástol z 110 kW (150 k) na 160 kW (215 k), krútiaci moment narástol o 20 Nm na 340 Nm.

ZDROJ | Nissan

Novinkou je aj rýchlejšie nabíjanie. Nissan tvrdí, že zvládne aj 100 kW nabíjačku, no zjavne len krátkodobo, keďže nabíjanie bude trvať rovnako dlho, ako pri 50 kW nabíjačke s menšou batériou – z 20 na 80% kapacity za 1 hodinu.

ZDROJ | Nissan

Podporované budú ale aj 70 kW nabíjačka. V oboch prípadoch ide o DC nabíjačky a podľa obrázka nabíjacích konektorov pôjde opäť o CHAdeMO konektor.

ZDROJ | Nissan

Mimochodom, okrem modelu LEAF e+ Nissan predstavil aj limitovanú edíciu LEAFu s 40 kWh batériou. Nazval ju LEAF 3.ZERO, pričom už v základe bude mať systém ProPILOT a e-Pedal či 8″ infotainment systém Nissan Connect EV. Cena bude na Slovensku štartovať na sume 38 750 €.

Žiaľ, ani Nissan LEAF e+ v limitovanej edícii 3.ZERO nebude prekvapením svojou cenou. Tá bude u nás začínať na sume 44 750 €. V sériovej výbave však bude už aj spomínaný ProPILOT a e-Pedal. Oproti Tesle Model 3 sú ceny podstatne nižšie, no Model 3 v Európe ponúka aj vyšší dojazd.

ZDROJ | Nissan
ZDROJ | Nissan

 

ZdrojNissan

Komentáre k článku