Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nintendo Switch Lite oficiálne predstavené, ide o čistokrvný handheld

Nintendo Switch Lite oficiálne predstavené, ide o čistokrvný handheld
Zdroj | Nintendo
Stanislav Vinc
Nintendo Switch Lite oficiálne predstavené, ide o čistokrvný handheld
Zdroj | Nintendo
Zdroj | Nintendo

Nintendo oficiálne predstavilo nový variant hernej konzoly Switch s prívlastkom Lite. Lacnejšia verzia prichádza o možnosť pripojenia k televízoru a odpojiteľné ovládače Joy-Con, vďaka ktorým bol pôvodný Switch tak unikátny.

O lacnejšej verzii hernej konzoly Nintendo Switch sa hovorilo už dlhé mesiace, no aj napriek postupným únikom informácií sa zdal nápad urobiť z hybridnej konzoly čisto prenosnú konzolu mierne uletený. Napokon je to však pravda, Nintendo Switch Lite je čistokrvný “handheld” pripomínajúci konzoly PlayStation Portable alebo PlayStation Vita.

Nintendo Switch Lite bude podporovať všetky hry vydané pre pôvodný Switch, ktoré podporujú tzv. handheld mód, teda mód pri ktorom má hráč v rukách celú konzolu aj s ovládačmi Joy-Con, ktoré sa dali od pôvodnej verzie odpojiť.

https://youtu.be/jZOPC6J4fAA

Keďže nový variant Lite nemá odpojiteľné ovládače, hráči prichádzajú o možnosť podeliť sa o druhý ovládač s ďalším hráčom. Nintendo Switch Lite už podporuje iba lokálnu hru pre viacerých hráčov cez Wi-Fi, alebo hru pre viacerých hráčov cez predplatnú službu Nintendo Switch Online.

Zdroj | Nintendo

Okrem toho bola z konzoly odstránená aj funkcia HD Rumble, infračervený pohybový senzor a možnosť pripojenia k televízoru pomocou pribalenej dokovacej stanice. Pre hranie niektorých titulov, ako napríklad 1-2-3 Swtich, si budú hráči musieť dokúpiť samostatné Joy-Cony.

Zdroj | Nintendo

Obrazovka sa zmenšila z 6,2” na 5,5”, pričom si zachovala pôvodné rozlíšenie 720p. Vďaka menšej obrazovke a interným zmenám vydrží Switch Lite zhruba o 30 minút dlhšie, než pôvodná verzia. Pri hraní titulu Legend of Zelda: Breath of the Wild sa údajne výdrž predĺži z pôvodných troch hodín až na štyri hodiny.

Zdroj | Nintendo

Z pôvodných rozmerov 102 x 239 x 13,9 mm sa zachovala iba hrúbka. Nový Switch má rozmery 91,1 x 208 milimetrov a z pôvodných 297 gramov klesla váha na príjemnejších 275 gramov.

Zdroj | Nintendo

Nintendo Switch Lite bude v predaji od 20. septembra v žltej, sivej a tyrkysovej farbe za 199 eur. Neskôr do ponuky pribudne aj špeciálna Pokémon Zacian a Zamazenta edícia, ktorá dorazí do predaja s rovnakou cenou 8. novembra.

Zdroj