Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nintendo odhalilo OLED verziu populárnej konzoly Switch

Nintendo odhalilo OLED verziu populárnej konzoly Switch
Zdroj | Nintendo
Michal Spiegel
Nintendo odhalilo OLED verziu populárnej konzoly Switch
Zdroj | Nintendo
Zdroj | Nintendo

Fanúšikovia Nintenda sa môžu tešiť na nové Nintendo Switch (OLED model). Plnohodnotná next-gen konzola sa tak zatiaľ nekoná.

Nintendo Switch patrí medzi najpopulárnejšie herné konzoly. Zároveň spestruje konkurenčný boj medzi hlavnými rivalmi X-Box a PlayStation. Posledných pár mesiacov sa skloňovalo možné next-gen pokračovanie konzoly od Nintenda s vylepšeným výkonom a batériou. Nečakane sme sa však dočkali iba drobného vylepšenia v podobe OLED modelu.

https://www.youtube.com/watch?v=4mHq6Y7JSmg

Pozrite si

Najmenšia verzia konzoly Nintendo 64 na svete je menšia ako cartridge

Nová konzola si zachovala svoj pôvodný originálny dizajn a prichádza s väčším 7″ 720p OLED displejom a vylepšeným zvukom. Vo vnútri nájdeme miesto pôvodných 32 GB až 64 GB úložisko a zabudovaný LAN port, ktorého absenciu hráči pri pôvodnom modeli kritizovali. Nevýhodou je, že po pripojení k TV sa dočkáte maximálne 1080p rozlíšenia a nie 4K Ultra HD, ktoré je pri next-gen konzolách štandardom.

Poteší aj farebné spracovanie. Pôvodnú hravú modro-červenú vystrieda elegantná čierno-biela po vzore next-gen konzol konkurencie. Samozrejme si však môžete vybrať aj pôvodné farebné spracovanie konzol a množstvo farebných spracovaní Joy-Con ovládačov.

Výdrž batérie by mala dosahovať rovnaké hodnoty ako súčasná verzia Nintenda Switch – približne 9 hodín na jedno nabitie.

Zdroj | Nintendo
Pozrite si

Nintendo Direct prinieslo 29 skvelých oznámení a noviniek

Výhodou Nintendo Switch OLED ostáva variabilita hrania v troch režimoch – klasický TV režim, tabletop režim s využitím zabudovaného stojanu alebo handheld režim. Spomínaný stojan je tentokrát polohovateľný a väčší oproti pôvodnému Nintendu Switch.

Nintendo Switch OLED sa začne predávať 8. októbra za cenu 349 dolárov. Všetky hry z Nintenda Switch aj pôvodné Joy-Con ovládače budú fungovať aj na OLED modeli.

Zdroj