Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ninebot predstavuje elektrické mopedy, ktorých cena vás nezruinuje

Ninebot predstavuje elektrické mopedy, ktorých cena vás nezruinuje
Zdroj | Ninebot
Michal Spiegel
Ninebot predstavuje elektrické mopedy, ktorých cena vás nezruinuje
Zdroj | Ninebot
Zdroj | Ninebot

Ninebot je okrem predaja Segway presúvadiel, známy aj vďaka elektrickým mopedom. Najnovšie spoločnosť ukázala novú sériu N, ktorá pozostáva z troch cenovo dostupných mopedov.

Už minulý rok Ninebot prekvapil modelom C30, ktorý sa predával za 450 €. V súčasnosti prichádza s výkonnejšími modelmi zo série N – N70C, N90 a N100.

Model N70C začína na cene 387 €, model N90 na 839 € a model N100 za 904 €. Dôvodom nízkej ceny pri prvom modeli je kyselinový akumulátor. Pri zvyšných dvoch modeloch ide o lítiovo-iónové batérie.

Zdroj | Ninebot
Pozrite si

Elektrický moped za 450 eur? Ninebot C30 má skvelú cenu aj štýl

Najlacnejší model disponuje 1 500 W motorom s dojazdom 70 kilometrov a 60 V batériou. N90 ponúkne 1 800 W a dojazd 85 kilometrov. Nakoniec je tu model N100, ktorý ponúkne výkon motora až 2 200 W a dojazd slušných 105 kilometrov.

Pre porovnanie, minuloročný model C30 ponúkal výkon 400 W a krútiaci moment 48 Nm. Lítiová 48 V/12 Ah batéria ponúkala na jedno nabitie výdrž približne 25 až 35 kilometrov. Oproti súčasným modelom bol ten minuloročný špecifický aj maximálnou rýchlosťou 25 kilometrov za hodinu, čo umožňovalo ho šoférovať aj tým, ktorí ešte nemajú vodičské oprávnenie. Pridaním pedálov sa tak podarilo obísť miestnu legislatívu a urobiť z mopedu v podstate elektrický bicykel.

Všetky tri modely disponujú rekuperačným brzdením, LED svetlometmi a podporou pre smartfón appku, v ktorej si viete sledovať napríklad aktuálnu polohu motocykla. Samozrejmosťou je tiež úložný priestor pod sedadlom.

Zdroj | Ninebot
Pozrite si

Pepper – retro elektrický moped, ktorý má štýl

Súčasťou novej série Ninebot mopedov je aj technológia RileyGo 2.0, ktorá pomocou senzorov dokáže napríklad automaticky odomknúť moped.

V súčasnosti sú mopedy Ninebot dostupné iba v Číne, no očakáva sa, že prídu aj na americký a európsky trh.