Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Niantic chystá celosvetové online turnaje v hre Ingress

Niantic chystá celosvetové online turnaje v hre Ingress
Zdroj | Ingress
Michal Spiegel
Niantic chystá celosvetové online turnaje v hre Ingress
Zdroj | Ingress
Zdroj | Ingress

Predtým než sa firma Niantic preslávila návykovou hrou Pokémon Go, venovala sa projektu hry s rozšírenou realitou Ingress. Najnovšie Niantic oznámil zaujímavé celosvetové turnaje v tejto AR hre.

Pôjde o 48 real-world eventov v tejto unikátnej hre, ktoré sa budú konať v priebehu tohto a budúceho roku. Hra spočíva v hľadaní portálov v mestách v reálnych lokalitách, ktoré sa väčšinou nachádzajú pri rôznych pamiatkach. Systém hry je podobný ako pri spomínanom Pokémon Go.

Kým jedna časť hráčov ničí portály, druhá časť sa ich snaží zachrániť a obnoviť. Aj preto je každý hráč rozdelený do jedného tímu – buď do „The Resistance“ alebo do „The Enlightened“.

Pozrite si

Pokémon GO Fest – fanúšikovia japonských príšer sa majú na čo tešiť

Hra tento rok oslávi svoje 6. výročie, no napriek tomu sa tím Niantic rozhodol organizovať celosvetové turnaje. Prvý sa začne 7. apríla 2018 v japonskom meste Fukuoka a posledný bude 18. mája 2019 v americkom Chicagu.

Okrem Japonska a USA sa však môžu tešiť aj Európania či iné kontinenty, keďže turnaje sa uskutočnia aj v Lotyšsku, na Maldivách, Filipínach, v Singapure, na Taiwane, v Južnej Kórei, Českej republike, Mexiku, Španielsku, Thajsku, Nemecku, Hong Kongu, Indonézii, Paraguaji, Rumunsku, Portugalsku, Grécku, Indii, Taliansku, Vietname či vo Veľkej Británii. Na Slovensku sa žiaľ podujatie nechystá, no v susednom Česku sú v pláne hneď dve – v Brne a v Jihlave.

Zdroj | App Store
Pozrite si

Google pripravuje hru, ktorá zmení svet. Pohľadom cez smartfón

Niektoré z lokalít budú zahŕňať aj vystúpenia či stretnutia s hercami. Všetko samozrejme závisí od lokality.
Ingress je spolu s Pokémon Go jednou z mála hier s rozšírenou realitou. Niantic však chystá svoju tretiu AR hru, ktorá si zaručene nájde svoju fanúšikovskú základňu – Harry Potter.

Kým sa však Harryho Pottera dočkáme, bude musieť stačiť Ingress prípadne šialený Pokémon Go, ktorý pred dvomi rokmi vyvolal masovú senzáciu.