Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

NFT nie je len o digitálnom vlastníctve. Pozrite sa ako dokáže pomáhať

NFT nie je len o digitálnom vlastníctve. Pozrite sa ako dokáže pomáhať
Zdroj | APPA
TECHBOX
NFT nie je len o digitálnom vlastníctve. Pozrite sa ako dokáže pomáhať
Zdroj | APPA
Zdroj | APPA

10. októbra spustil Majk Spirit v spolupráci s platformou WEXO predaj unikátneho NFT. Prečo unikátneho? Pretože ide o najväčší projekt digitálnej charity. Kúpou prvého NFT Majka Spirita podporíte Asociáciu pomoci postihnutým APPA v Piešťanoch.

O tom, že nejde len o pekné slová pre média sme sa presvedčili na vlastné oči. Jeden z viac ako 900 členov klubu APPA je len štvorročná Klárka Kotulová. Aj ona dostane finančnú pomoc na rehabilitácie a pomôcky vďaka charitatívnej akcii a predaja NFT Majka Spirita.

Zdroj | APPA

Malá bojovníčka má len štyri roky. Po množstve vyšetrení sa zistilo, že na prvý pohľad zdravé novorodeniatko má spinálnu svalovú atrofiu, SMA 1. typu. Ide o genetické progresívne ochorenie, ktoré ovplyvňuje schopnosť pacientov chodiť, jesť a napokon aj dýchať. Klárka prijíma potravu cez sondu zavedenú do bruška (PEG), má tracheostomiu a v noci jej pomáha pri dýchaní domáca umelá pľúcna ventilácia.

Pozrite si

WEXO a Majk Spirit predstavili spoločné NFT, zisk z predaja pôjde na charitu

Klárka aj napriek chorobe dáva svojim blízkym množstvo lásky. Jej ochorenie si vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť, každodenné cvičenia, masáže. Rehabilitačné pobyty sú neoddeliteľnou súčasťou pacientov s diagnózou SMA.

Zdroj | APPA

K bežnému životu potrebuje množstvo pomôcok, ako je špeciálny kočík, sedačka, podložka do vane, pomôcky na cvičenie či alternatívnu AAK komunikáciu, ktorá pomáha kompenzovať komunikačný hendikep. Rodičia museli kvôli Klárkinu zdraviu prerobiť a prispôsobiť domácnosť. To všetko nie je možné utiahnuť vlastnými silami, bez pomoci iných by to rodina nedokázala.

Pozrite si

Čo je to NFT a ako pomocou neho zarábajú milióny?

Aj na tomto príklade vidíme, že ťažké životné situácie sa svojpomocne nedajú zvládnuť, no vďaka charite a obetavosti iných je možné podať pomocnú ruku. Digitálna charita je nový pojem, princíp však zostáva rovnaký, nezištne pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

Zdroj | Majk Spirit/WEXO

Ak budete nabudúce čítať a počúvať o NFT, spomeňte si, že nie vždy musí ísť len o zberateľstvo a novodobé vlastníctvo digitálnych diel. Keď sa spojí vynikajúca myšlienka so zaujímavou platformou, vo výsledku sa dokáže pomôcť množstvu ľudí, ktorí sa ocitli v nezávideniahodnej situácii.

Dodávame, že spolu bolo vydaných 5 000 NFT Majka Spirita, 3 (diamantové, zlaté a strieborné) sa dražili. Najcennejšie NFT Majka Spirita sa vydražilo za symbolických 7 777 eur. Zvyšné zo série CREW sú na predaj po 50 eur, 90 % ide na charitu, 10 % sú povinné poplatky za transakciu a mintovanie NFT na blockchaine Cardano.