Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

NFT Majka Spirita pomáha, pacienti už čerpajú finančné prostriedky

NFT Majka Spirita pomáha, pacienti už čerpajú finančné prostriedky
Zdroj | APPA
TECHBOX
NFT Majka Spirita pomáha, pacienti už čerpajú finančné prostriedky
Zdroj | APPA
Zdroj | APPA

Pacienti z APPA, ktorých ľudia podporili nákupom NFT Majka Spirita už začali čerpať finančné prostriedky z tejto charitatívnej akcie. Príbehy mladých, ale i staších pacientov ukazujú, ako je veľmi dôležité nezabúdať na tých najzraniteľnejších,

Ako sme vás už informovali, začiatkom októbra spustil Majk Spirit v spolupráci s platformou WEXO predaj charitatívneho NFT. Kúpou prvého NFT Majka Spirita môžete podporiť Asociáciu pomoci postihnutým APPA v Piešťanoch.

Zdroj | Majk Spirit/WEXO

Veronika Bittnerová z Piešťan má 31 rokov a diagnostikovanú spastickú DMO (detská mozgovú obrnu). To znamená, že jej svaly sa nedokážu uvoľniť. Chorobu jej zistili v troch rokoch. Veronika hovorí, že jej snom je „žiť život ako ostatné ženy v mojom veku, mať manžela, dieťa, jednoducho viesť normálny rodinný život. Žiaľ, moja diagnóza mi to zatiaľ nedovoľuje.“

Najviac jej pomáha intenzívna rehabilitácia – táto liečba je však veľmi drahá a musí si ju financovať z vlastných zdrojov, alebo pomocou darcov, ktorí sa ju rozhodnú podporiť. Veronika žije s rodičmi, obrovskú pomoc je prináša rehabilitačné centrum Hendi Centre. „Vďaka tejto rehabilitácii som už dokázala niekoľko úžasných pokrokov v mojej liečbe a rada by som toto centrum navštevovala aj častejšie, keď mi to financie dovolia,“ dodáva.

„Pre pacientov, ako je Veronika sú rehabilitácie a pravidelné intenzívne cvičenie pod dohľadom odborníkov nevyhnutnou súčasťou života. Len vďaka nim dokážu napredovať vo vývoji,“ priblížila riaditeľka organizácie APPA Miriam Juhanesovičová.

Pozrite si

NFT nie je len o digitálnom vlastníctve. Pozrite sa ako dokáže pomáhať

Predaj prvého NFT na Slovensku pokračuje, výsledky dražby potvrdzujú, že Slováci dokážu aj v ťažký pandemických časoch myslieť na iných.

Digitálna charita je nový pojem, princíp však zostáva rovnaký, nezištne pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

Zatiaľ bolo vydaných 5 000 NFT Majka Spirita, 3 (diamantové, zlaté a strieborné) sa dražili. Najcennejšie NFT Majka Spirita sa vydražilo za symbolických 7 777 €. Zvyšné zo série CREW sú na predaj po 50 €. 100 % zisku z tejto charitatívnej akcie smeruje do Asociácie pomoci postihnutým. NFT Majka Spirita je zapísané na blockchaine Cardano.

Zdroj | APPA

„WEXO má dnes 25 000 registrovaných používateľov, je to rýchlo narastajúca komunita so správnymi hodnotami. Povedali sme si, že pokiaľ máme k dispozícii nástroj, ktorým vieme pomôcť, a NFT ním určite je, najlepšie čo môžeme urobiť je, využiť ho v prospech ľudí, ktorí to potrebujú. Vo svete sa NFT bežne využíva aj na charitatívne účely, na Slovensku je to novinka. A zároveň cesta, ktorú sme si zvolili pri predstavení technológie NFT Slovensku,” vysvetlil spoluzakladateľ platformy WEXO Peter Mariš.

Zdroj