NFT Majka Spirita pomáha, pacienti už čerpajú finančné prostriedky

ZDROJ | APPA

Pacienti z APPA, ktorých ľudia podporili nákupom NFT Majka Spirita už začali čerpať finančné prostriedky z tejto charitatívnej akcie. Príbehy mladých, ale i staších pacientov ukazujú, ako je veľmi dôležité nezabúdať na tých najzraniteľnejších,

Ako sme vás už informovali, začiatkom októbra spustil Majk Spirit v spolupráci s platformou WEXO predaj charitatívneho NFT. Kúpou prvého NFT Majka Spirita môžete podporiť Asociáciu pomoci postihnutým APPA v Piešťanoch.

ZDROJ | Majk Spirit/WEXO

Veronika Bittnerová z Piešťan má 31 rokov a diagnostikovanú spastickú DMO (detská mozgovú obrnu). To znamená, že jej svaly sa nedokážu uvoľniť. Chorobu jej zistili v troch rokoch. Veronika hovorí, že jej snom je „žiť život ako ostatné ženy v mojom veku, mať manžela, dieťa, jednoducho viesť normálny rodinný život. Žiaľ, moja diagnóza mi to zatiaľ nedovoľuje.“

Najviac jej pomáha intenzívna rehabilitácia – táto liečba je však veľmi drahá a musí si ju financovať z vlastných zdrojov, alebo pomocou darcov, ktorí sa ju rozhodnú podporiť. Veronika žije s rodičmi, obrovskú pomoc je prináša rehabilitačné centrum Hendi Centre. „Vďaka tejto rehabilitácii som už dokázala niekoľko úžasných pokrokov v mojej liečbe a rada by som toto centrum navštevovala aj častejšie, keď mi to financie dovolia,“ dodáva.

„Pre pacientov, ako je Veronika sú rehabilitácie a pravidelné intenzívne cvičenie pod dohľadom odborníkov nevyhnutnou súčasťou života. Len vďaka nim dokážu napredovať vo vývoji,“ priblížila riaditeľka organizácie APPA Miriam Juhanesovičová.

Pozrite siNFT nie je len o digitálnom vlastníctve. Pozrite sa ako dokáže pomáhať

Predaj prvého NFT na Slovensku pokračuje, výsledky dražby potvrdzujú, že Slováci dokážu aj v ťažký pandemických časoch myslieť na iných.

Digitálna charita je nový pojem, princíp však zostáva rovnaký, nezištne pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

Zatiaľ bolo vydaných 5 000 NFT Majka Spirita, 3 (diamantové, zlaté a strieborné) sa dražili. Najcennejšie NFT Majka Spirita sa vydražilo za symbolických 7 777 €. Zvyšné zo série CREW sú na predaj po 50 €. 100 % zisku z tejto charitatívnej akcie smeruje do Asociácie pomoci postihnutým. NFT Majka Spirita je zapísané na blockchaine Cardano.

ZDROJ | APPA

„WEXO má dnes 25 000 registrovaných používateľov, je to rýchlo narastajúca komunita so správnymi hodnotami. Povedali sme si, že pokiaľ máme k dispozícii nástroj, ktorým vieme pomôcť, a NFT ním určite je, najlepšie čo môžeme urobiť je, využiť ho v prospech ľudí, ktorí to potrebujú. Vo svete sa NFT bežne využíva aj na charitatívne účely, na Slovensku je to novinka. A zároveň cesta, ktorú sme si zvolili pri predstavení technológie NFT Slovensku,” vysvetlil spoluzakladateľ platformy WEXO Peter Mariš.

ZdrojWEXO

Komentáre k článku