Neviete zohnať GeForce RTX 3080? Zahrať si na nej už môžete aj cez cloud

ZDROJ | NVIDIA

NVIDIA rozširuje svoju hernú cloudovú službu GeForce NOW o novú úroveň predplatného, ktorým hráčom poskytne prístup k výkonnejšej grafickej karte GeForce RTX 3080. Namiesto investície vo výške niekoľkých stoviek eur tak môžete novú grafickú kartu získať za „pár eur“ mesačne.

Grafické karty sú podobne ako herné konzoly, počítače a prakticky všetky produkty závislé na polovodičoch od minulého roka nedostatkovým tovarom. Keďže ponuka ani zďaleka nepokrýva dopyt, ich cena za toto obdobie stúpla o 200 až 300 % oproti odporúčanej maloobchodnej cene danej výrobcami.

Ak si teda dnes brúsite zuby napríklad na grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 3080, pripraviť si budete musieť zhruba 1 500 €. Za túto sumu by ste ešte donedávna dokázali poskladať celý high-endový herný počítač.

Dnes už ale takúto sumu do herného počítača investovať nemusíte, na hranie PC titulov na najvyšších grafických nastaveniach vám postačí aj bežný notebook, tablet či dokonca smartfón a dostatočne rýchly internet.

ZDROJ | NVIDIA

NVIDIA totiž najnovšie do svojej hernej cloudovej služby GeForce NOW implementovala najnovšiu generáciu grafických kariet RTX 30, konkrétne model GeForce RTX 3080 pripravený na prakticky akékoľvek výkonnostné výzvy.

Namiesto výkonného počítača u vás doma tak budete môcť vaše obľúbené herné tituly spúšťať na vzdialenom počítači v cloude. K vám domov sa už následne prenáša iba obraz a späť do serverov vami stlačené klávesy a pohyby myšou. Finálny zážitok záleží od rýchlosti, resp. odozvy vášho internetu, aj od vašej vzdialenosti od najbližšieho dátového centra spoločnosti NVIDIA.

Pozrite siPrvé dojmy z Nintendo Switch OLED: rovnaká veľkosť, úžasný displej

Dátové centrá hernej služby sú zložené z tzv. GeForce NOW SuperPODov. V každom jednom SuperPODe je uložených tisíc grafických kariet, ktoré poskytujú výkon viac ako 39 petaflopov. Každá inštancia, teda pripojenie hráča, má výkon 35 teraflopov, čo je takmer 3x viac ako výkon hernej konzoly Xbox Series X.

ZDROJ | NVIDIA

Prístup k novej grafickej karte prostredníctvom tejto služby získate po zakúpení novej úrovne predplatného s názvom GeForce NOW RTX 3080. Predplatitelia starších úrovní GeForce NOW Founders a Priority majú aktuálne možnosť predobjednať si predbežný prístup k tejto úrovni za 99,99 € na 6 mesiacov. V Európe bude nová úroveň sprístupnená v priebehu decembra.

Kým doterajšie predplatné ponúkalo maximálne Full HD rozlíšenie, v rámci nového predplatného budete môcť hry spúšťať prostredníctvom klienta pre PC a MAC v rozlíšení 1440p a prostredníctvom zariadenia NVIDIA SHIELD až v rozlíšení 4K UHD aj s podporou HDR. Aplikácie pre PC, Mac a Android vám poskytnú aj vyššie snímkovanie až do 120 FPS.

Pozrite siPoznáme ceny nových MacBookov s M1 Pro a M1 Max čipmi od Apple

Ako je váš internet pripravený na cloudové hranie, si môžete vyskúšať aj bez platenia. NVIDIA ešte stále poskytuje hráčom možnosť zahrať si ktorúkoľvek z viac ako tisícky podporovaných titulov hodinu aj bez platenia. Pripraviť sa však budete musieť na čakanie v poradí, pričom opomenúť nesmieme ani fakt, že váš stream pobeží na menej výkonnom hardvéri.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku