Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Neuveríte čím som žil posledný mesiac!

Neuveríte čím som žil posledný mesiac!
Richard Pliešovský
Neuveríte čím som žil posledný mesiac!

Možno budete prekvapení, ale aj redaktori, ktorí sa starajú o obsah portálu TECHBOX.sk sú iba ľudia. Umelá inteligencia sa častejšie vyskytuje v textoch, ako v ich životoch. V redakcii sme sa rozhodli, že vám pravidelne a na striedačku zrekapitulujeme, čím sme za posledný mesiac žili.

Čas rýchlo letí, to vám nemusím pripomínať. Len nedávno som krájal vianočný rezeň a už rozmýšľam na jarnými prechádzkami.

Čím som žil posledné týždne?

Keď som nazrel do poznámok, ostal som prekvapený, čo všetko som za tento čas stihol. Dostal som možnosť vyskúšiť si dva perfektné automobily. Prvým bol Renault Captur Intens E-TECH Plug-in 160. Pekná farba, neskutočné pohodlie a vynikajúce jazdné vlastnosti. Takéto auto by som bral všetkými desiatimi. Viac si samozrejme prečítate v pripravenom článku.

Druhý automobil bol tiež Francúz. Peugeot 3008 s plnou výbavou, dízlovým motorom a (nanešťastie) s lockdownom stále za chrbtom. Aby to nebolo komplikované, aj tento model som dostal v modrej farbe.

Pokým je Renault Captur skôr mestské auto, s Peugeotom 3008 môžete pokojne, bezpečne a komfortne precestovať celú Európu. Počasie bolo naozaj brutálne zlé, no vďaka silným mrazom, sneženiu, závejom a vetru má človek oveľa lepšiu predstavu o skutočných jazdných vlastnostiach vozidla. Musím ho pochváliť, všetky nástrahy zvládalo bravúrne!

Pozrite si

Čím som žil posledný mesiac? Rozbehom technologického kolotoča, aj hrami

Niekto rieši problémy s premoženými myšami, ja som sa hral s jednou unikátnou počítačovou myškou. Logitech X Pro Superlight je najľahšia bezdrôtová myš od Logitechu a pochvaľujú si ju nielen profesionáli hráči esportu. Napriek extréme nízkej hmotnosti (63 gramov) má v sebe zabudovanú batériu, ktorá vydrží 70 hodín nepretržitého hrania. Ja som ju skúšal aj na bežnú prácu, v takomto režime mi ľavou-zadnou vydržala niekoľko dní. Už teraz mi je za ňou ľúto.

Obľúbenú hudbu som otestoval so slúchadlami Sony WH-1000XM4, ktoré potvrdili, že aj táto generácia patrí medzi svetovú špičku. Okrem pokročilého potláčania okolitého hluku, množstva smart funkcií, sa mi páčila funkcia Speak to Chat. Keď som začal rozprávať vedela na 30 sekúnd pozastaviť prehrávanie a umožniť mi krátku konverzáciu.

Rozvoj 5G sietí na Slovensku ide ešte pomalšie ako očkovanie, oveľa lepšie na tom je ponuka smartfónov, ktoré podporujú tento najnovší štandard. Mne sa ocitla v ruke cenovo priaznivá dual SIM Motorola moto g 5G, ktorá sa dá kúpiť za necelých 300 eur. Ponúka 6,7″ FHD+ displej, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 750G spárovaný so 6 GB RAM. Poteší aj 5 000 mAh batéria a 20 W nabíjanie.

Užil som si niekoľkotýždňové testovanie smart produktov od Eve Systems, ktoré mi prišli na testovanie koncom decembra a vďaka nemu sme mali o čosi viac rozsvietenú vianočnú domácnosť.

Pozrite si

Apple HomePod mini je naživo ešte zaujímavejší

Začiatkom decembra som si chcel urobiť radosť novinkou od Apple, smart reproduktorom HomePod mini. Z neho sa medzitým stal úzkoprofilový tovar, takže som sa ho dočkal až v polovici januára. O to viac som si užíval prekvapujúco kvalitný zvuk.

Voľný čas som trávil aj sledovaním filmov. Veľkým sklamaním bol pre mňa film On the Rocks s Billom Murayom, Rashidou Jones a Marlonom Wayansom. Ako by som to napísal diplomaticky? Čakal som od toho viac. Namiesto komediálnej drámy („vtipnej oslavy komplikácií“) som sa neskutočne nudil pri sledovaní príbehu newyorčanky, ktorá zisťuje so svojim otcom, či je jej manžel verný, alebo nie.

No a samozrejme, ako milióny ostatných, niekoľkokrát som si odstál frontu počas skríningu na COVID-19. Našťastie všetko v poriadku. Veľa zdravia a úsmevov, aj keď mnohé ostanú skryté pod rúškom, vám prajem do nasledujúcich dní.