NeuV, nový koncept automobilky Honda, bude disponovať emóciami

ZDROJ | HondaNeuV

Nový koncept od japonskej automobilky Honda zvaný NeuV sa snaží získať pozornosť implementovanými emóciami, ktoré budú ovplyvňované vodičom.

V spolupráci so spoločnosťou Cocoro SB automobilka predstavila koncept NeuV s takzvaným „emotion engine“. Podľa dostupných informácií uverejnených v čase nadviazania spolupráce týchto dvoch spoločností by malo byť vozidlo schopné reagovať na komunikáciu a pocity vodiča.

Myšlienka osobného automobilu s emóciami či umelou inteligenciou sa javí ako ďalší krok vo vývoji. Predpokladá sa, že autonómne vozidlá (zatiaľ bez emócií) by mali priniesť nielen vyššiu bezpečnosť dopravy, ale aj redukovať dopravné zápchy. Aktuálne je Singapur doslovne rajom pre pre autonómne vozidlá.

Pozrite siJaguar I-PACE – veľký problém pre Tesla Model X zatiaľ ako koncept

Netreba však zabúdať ani na novú verziu autopilota vozidiel Tesla, v ktorej podstatnou zmenou bude detekcia predmetov a prekážok pomocou radaru, z ktorého sa stane primárny senzor. Predtým zastával pozíciu sekundárneho detektora popri kamerovom systéme.

Avšak automobily či iné dopravné prostriedky s emóciami sme tu ešte nemali. Možno sa už čoskoro budeme voziť v autách s podobnými vlastnosťami tomu z filmu Miláčik Herbie.

Do úvahy pripadá aj alternatíva inteligentného systému známeho z kultového seriálu Knight Rider v hlavnej úlohe s Davidom Hasselhoffom a jeho virtuálnym spoločníkom zvaným K.I.T.T.

Pozrite siBMW testuje logistiku budúcnosti – autonómne vozíky, aj rozšírenú realitu

Koncept zatiaľ nenasvedčuje použitiu v športových či luxusných modeloch, za ktorými sa budú otáčať davy ľudí. Niekedy aj vyslovene nesympatické auto dokáže vyvolať ešte väčší záujem ako také nadupané Ferrari či Porsche.

Prvé vozidla samozrejme do konca roka neuvidíme, no možno sa už na blížiacej konferencii CES 2017, naplánovanej na 5 až 8 január budúceho roka v americkom Las Vegas, dozvieme viac.

ZdrojAutoblog

Komentáre k článku