NETGEAR napratal do Wi-Fi Mesh systému Harman Kardon a Alexu

ZDROJ | NETGEAR

NETGEAR v Berlíne toho neukázal veľa, ale stálo to zato. NETGEAR Orbi Voice je totiž prvý Wi-Fi Mesh systém so zabudovaným reproduktorom a podporou hlasovej asistentky. Orbi Voice sa vie začleniť do existujúcej rodiny NETGEAR Orbi.

RECENZIANetgear Orbi Pro – Konečne Wi-Fi v celom dome?

https://www.youtube.com/watch?v=3n51QtdNZIo

Vlastne bez systému Orbi nový Orbi Voice ani nefunguje. Je nutné, aby ste už doma mali základňovú stanicu systému Orbi. Ak ju ale už máte, Orbi Voice vás prekvapí.

NETGEAR totiž do Orbi Voice doslova napratal to isté, čo je v ostatných Mesh systémoch Orbi, ale aj audio systém od Harman Kardon a mikrofón pre možnosť ovládania pomocou hlasu a hlasovej asistentky Amazon Alexa.

ZDROJ | NETGEAR

Orbi Voice má jeden 1″ výškový a jeden 3,5″ stredobasový reproduktor doplnený bassreflexom. Zvuk by mal patriť medzi tie lepšie. Rozsah reproduktora výrobca udáva na 63 – 20 kHz, celkový výkon má byť 35 W. Na lepšiu komunikáciu s Amazon Alexa novinka využíva štvoricu citlivých mikrofónov.

O Wi-Fi sa stará tri-band (2,4 + 5 GHz) multianténový (MU-MIMO) systém. Orbi Voice stačí spárovať so základňou systému Orbi a okamžite rozšíri Wi-Fi sieť na miesto, kde sa nachádza. Všetko sa pritom ovláda cez mobilnú appku. Rýchlosť jednotlivých pásiem je do 400 Mbit/s pre 2,4 GHz a do 876 Mbit/s pre 5 GHz. Pokrývať by mali do 185 m².

ZDROJ | NETGEAR

Okrem Wi-Fi je ale možné využiť aj Ethernet. Orbi Voice má 2 Ethernetové prípojky s rýchlosťou do 1 000 Mbit/s, ktoré je možné použiť na domáce zariadenia.

RECENZIANETGEAR Orbi (RBK50) AC3000 – takto má vyzerať Wi-Fi sieť

NETGEAR Orbi Voice sa začne predávať budúci mesiac na domácom trhu za necelých 300 dolárov, resp. v sete s Base stanicou Orbi za 430 dolárov. Ceny sú bez tamojších daní.

ZDROJ | NETGEAR

ZdrojNETGEAR

Komentáre k článku