Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Netgear Arlo Pro - Zabezpečte si svoj dom pred možnými zlodejmi

Netgear Arlo Pro - Zabezpečte si svoj dom pred možnými zlodejmi
Michal Spiegel
Netgear Arlo Pro - Zabezpečte si svoj dom pred možnými zlodejmi
93 %
Na stôl nám pristáli zaujímavé kamery Arlo Pro od firmy Netgear. Jednoduchá inštalácia, perfektné funkcie a nenápadný dizajn sa postarajú o to, aby bol váš dom v bezpečí.

Výhody

  • Jednoduchá inštalácia
  • Intuitívna aplikácia
  • Obojstranný mikrofón
  • Funkcia sirény

Nevýhody

  • Potreba nabíjania alebo náhradných batérií
  • Kamery sú samostatne relatívne drahé
  • Časté oneskorenie obrazu a zvuku

Málokedy testujeme bezpečnostnú elektroniku. O to viac nás potešilo, keď sme si mohli vyskúšať kamerový systém Arlo Pro. Či už máte dom, ktorý by ste chceli mať sledovaný alebo máte v práci tovar, ktorého krádež by vám spôsobila veľké straty, riešením môže byť jednoduché zariadenie Netgear Arlo Pro, ktorého inštaláciu zvládne každý a to za menej ako 20 minút.

V malej krabici nájdete okrem dvoch malých bezdrôtových kamier aj potrebnú base station na bezdrôtové pripojenie. Túto stanicu si napojíte na váš router a následne s ňou bezdrôtovo spárujete dve kamery. Už stačí len nainštalovať potrebnú aplikáciu do tabletu, telefónu, prípade cez PC rozhranie a hotovo. Sledovanie sa môže začať.

Pozrite si

Arlo Baby – budúcnosť baby monitorov s Full HD videom

Priznám sa, že inštalácia je veľmi intuitívna a zvládne je skutočne každý. Kamery si môžete umiestniť kdekoľvek, aj von, a keďže disponujú certifikátom IP-65, dážď či sneh im neuškodí. Keďže disponujú silným magnetom, môžete si ich pripevniť rovno na kovový povrch. Ku kamerám však dostanete aj špeciálne kusy kovu, ktorý si viete pripevniť k stene a na ktorom si viete nastaviť polohu kamery.

Magnety sú dostatočne silné na to, aby vám kamery ani pri silnom vetre nepadli. Najlepšie na Arlo je, že po napojení sa už nemusíte o nič starať a všetko vybavujete cez aplikáciu. Tá sa dá zamknúť na odtlačok prsta, takže okrem vás nebude mať ku kamerám nikto prístup, teda ak im ho samozrejme neudelíte.

Pozrite si

Bezpečnostná kamera úplne bez káblov – Netgear Arlo Smart Home Security Camera

K stanici si samozrejme môžete pripojiť po dokúpení aj viacero kamier. V aplikácii si ich následne pomenujete, aby ste vedeli, ktorá sníma, ktorú časť domu. Na výber máte aj rôzne druhy snímania. Pri základnej verzii napríklad dostanete 7 dní ukladania videa do cloud pamäti, podporu pre 5 kamier a podporu počas prvých troch mesiacov. Balíčky sú však rôzne a cenovo to vychádza na cca 15 eur mesačne v prípade, keď chcete viac kamier alebo dlhodobé cloudové ukladanie.

Aplikácia vám ukazuje aj samotný stav kamier, ako napríklad výdrž batérie. V prípade, že sa vám kamery vybijú, môžete ich nabiť jednoducho cez priložený kábel a nemusíte pritom nič montovať, keďže sú na magnet. Ak sa vám však nechce čakať na nabitie, môžete si kúpiť náhradné batérie, ktoré si viete jednoducho vymeniť.

Pozrite si

Nest Cam Outdoor – externá bezpečnostná kamera s jedinou chybou

Netgear Arlo Pro kamery disponujú 130° HD snímaním a nechýba ani nočné videnie, takže ani po tme nebudú mať problém zachytiť potenciálneho zlodeja. Čo sa týka výdrže batérie, tá závisí od kvality prenosu. Môžete si napríklad nastaviť vyššiu kvalitu s rizikom zníženia výdrže.

Veľkou výhodou je, že kamery zaznamenávajú aj zvuky. Čo sa týka samotného snímania, obraz je kvalitný a zvuk tiež. Menší časový posun je niekedy na škodu, no kvalita signálu závisí aj od internetového pripojenia.

V prípade, že kamery zaznamenajú pohyb, stanica disponuje smart hlučnou sirénou, ktorá sa spustí v prípade pohybu alebo ju môžete aktivovať aj ručne. Poviem vám, bol som pripravený na sirénu, no toto mi skoro prasklo bubienky. Keby som bol zlodej a nečakám to, asi by som na mieste zomrel od ľaku. Perfektnou funkciou je možnosť komunikovať cez mikrofón, ktorý následne prehrá zvuk cez kamery.

Pozrite si

Netgear Arlo Pro – bezpečnostná kamera na baterky s lepšou výbavou

Na kamerách Netgear Arlo Pro sa mi najviac páčilo jednoduché a intuitívne ovládanie cez bezplatnú aplikáciu. V nej si napríklad môžete nastaviť, že kamery budú snímať len v prípade, keď nie ste doma, čo vedia kamery zistiť podľa vašej polohy.

Trochu nevýhodou bolo, že samotné upozornenia máte prednastavené, takže vám napríklad chodia hlásenia o pohybe mailom. Ak máte kamery zapnuté a snímate, pri pohybe vám neustále chodia upozornenia a to aj mailom. Ak ste teda náhodou doma a snímate, v priebehu desiatich minút môžete dostať až 30 mailov, čo je trochu otravné. Preto je potrebné si hneď na začiatku vytvoriť svoje vlastné nastavenia a upozornenia.

Záverom však hodnotím kamery Netgear Arlo Pro ako veľmi užitočný a hlavne jednouchý nástroj na sledovanie a zabezpečenie objektov. Ovládať bezdrôtové kamery, keď ste napríklad odcestovaný v zahraničí a cez tablet je skutočne luxus, za ktorý si väčšinou musíte u špecializovaných spoločností poriadne priplatiť. Arlo ponúka základný balíček s dvomi kamerami za 419 eur. V prípade, že chcete balíček len s jednou kamerou, zaplatíte 249 eur.