Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Netflix spúšťa prvý televízny kanál, objaví sa aj na Slovensku?

Netflix spúšťa prvý televízny kanál, objaví sa aj na Slovensku?
Zdroj | Netflix
Števo Porubský
Netflix spúšťa prvý televízny kanál, objaví sa aj na Slovensku?
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Populárny Netflix spúšťa svoj prvý televízny kanál, na ktorom bude 24 hodín denne vysielaný jeho vlastný obsah. Televízny kanál je zatiaľ ale iba testovací a zatiaľ iba pre francúzsky trh. Objaví sa však jeho lokalizovaná verzia aj na Slovensku?

Netflix je jednoznačne najznámejšou VOD streamingovou platformou na svete. Existuje viacero konkurentov, no tí zatiaľ naňho nemajú, jediný veľký hráč sa ešte iba rozbieha a potrvá pár rokov kým desiatky miliónov predplatiteľov Netflixu prekoná.

Napriek tomu, že Netflix je najväčší, zjavne cíti, že sa to môže čoskoro zmeniť a hľadá nové spôsoby ako zaujať nových potenciálnych zákazníkov. Na konci augusta napríklad streamingová platforma to skúsila s ponúknutím bezplatných seriálov a filmov vlastnej produkcie. Ako táto akcia zabrala na nových zákazníkov je ale otázne.

Pozrite si

Netflix spustil bezplatný streaming vybraných seriálov a filmov!

Ďalším pokusom na zaujatie a oslovenie nových zákazníkov bude určite televízny kanál Netflix Direct, ktorý sľubuje celodenné vysielanie vlastného obsahu. Na televíznom kanále Netflixu bude bežať iba vlastná tvorba Netflixu, aby náhodou služba neporušila vysielacie práva iného obsahu.

Zaujímavé ale je, ako informuje Variety, že TV kanál bude dostupný iba pre existujúcich zákazníkov Netflixu. Netflix Direct tak bude oslovovať zákazníkov iným spôsobom. Kanál je vraj vytvorený preto, aby ponúkol obsah tým ľudom, ktorí si nevedia vybrať čo pozerať a chcú si iba zapnúť vysielanie kde ich snáď niečo zaujme.

Samotný Netflix totiž hovorí, že vo Francúzsku je veľmi populárne sledovanie TV vysielania, pri ktorom nie je potrebné vyberať a hľadať čo budú diváci pozerať. U nás to možno funguje inak, navyše pre nerozhodných sme nedávno na TECHBOX.sk spustili aj tipy na obsah na streame.

Zdroj | Netflix

Iným nezvyčajným javom je i to, že TV program bude vysielaný iba cez internet, cez web prehliadač. Zákazníci tak nebudú mať rovnaký pocit ako pri zapínaní klasického TV kanálu v televízore. Na druhej strane Netflix Direct tak bude dostupný pre širšie spektrum používateľov, vrátane tých, ktorí klasický televízor nevlastnia. 

Program je dostupný výlučne na francúzskom území od 5. novembra, zatiaľ len pre vybranú časť zákazníkov. Počas decembra by mal byť dostupný všetkých zákazníkov vo Francúzsku.

Na Slovensku nič podobné očakávať nemusíme, Netflix Direct je skúšobná verzia služby pre špecifický trh a navyše s domácou lokalizáciou. Netflix pre slovenských divákov v súčasnosti nemá žiadny dabovaný obsah, ktorý by mohol vysielať 24 hodín denne. Riešením by boli titulky, ktoré ale tiež nie sú pravidlom pri každom titule.

Zdroj | Netflix

 

 

Zdroj