Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 2 min.
  • 1.12.2016

Netflix povoľuje sťahovanie filmov a seriálov, ale len do mobilu

Netflix povoľuje sťahovanie filmov a seriálov, ale len do mobilu
Števo Porubský
Netflix povoľuje sťahovanie filmov a seriálov, ale len do mobilu

Už aj u nás známa slúžba na striemovanie videoobsahu, resp. videí na vyžiadanie (VOD) Netflix spúšťa možnosť stiahnutia si filmov alebo seriálov pre neskoršie sledovanie. Nová funkcia je dostupná ale len cez mobilné aplikácie. V TV či počítači Netflix podobnú funkciu nechystá.

Pozrite si

Všetko o Netflixe – od inštalácie až po sledovanie Ultra HD filmov

Dôvodom spustenia služby je hlavne to, aby mohli používatelia sledovať svoje obľúbené seriály alebo filmy aj na cestách, kde majú slabý signál od operátora, resp. nechcú míňať drahocenné dáta zo svojho programu.

Cez mobilnú aplikáciu – iOS alebo Android, bude možné vybrané seriály a filmy stiahnuť do pamäte zariadenia. Obsah bude samozrejme chránený voči ďalšiemu kopírovania, podobne, ako audiostreamingové služby chránia hudobné nahrávky.

Pozrite si

Populárny Netflix s Ultra HD videom je od dnes na Slovensku!

V aplikácii pribudne nová položka – My Downloads a Available for download. Druhá menovaná obsahuje všetky seriály a filmy, ktoré si môžete stiahnuť. Nenájdete v nej všetky, ale je ich viac ako dosť aj na cestu okolo sveta.

Možnosť sťahovania je pritom pre všetkých, bez rozdielu balíka, ktorý máte predplatený, samozrejme, rozdiel bude v kvalite videa presne tak, ako to je pri on-line sledovaní.

Nová funkcia je teda bezplatná a objaví sa v mobilnej appke Netflix s najbližším updatom.

Zdroj