Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nest Thermostat - dostupný inteligentný termostat, ktorý navyše dobre vyzerá

Nest Thermostat - dostupný inteligentný termostat, ktorý navyše dobre vyzerá
Zdroj | Google
Michal Spiegel
Nest Thermostat - dostupný inteligentný termostat, ktorý navyše dobre vyzerá
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Termostat nie je niečo, čo by malo kaziť vizuálny dojem interiéru. Firma Nest, ktorá patrí pod Google, predstavila novú verziu inteligentného termostatu.

Ten oproti predchodcom ponúka viac minimalistický dizajn a nižšiu cenu, ktorá je 129 dolárov. Nový Nest Thermostat dokáže podľa výrobcu ušetriť 10-12 % na kúrení a 15 % na klimatizácii.

Zdroj | Google
Pozrite si

Intelignentý reproduktor Nest Audio od Google nahrádza Google Home

V prípade, že opustíte dom, termostat sa vypne, aby sa zbytočne nemíňala energia. Toto nastavenie si však musíte spustiť v aplikácii a nastaviť si, kedy sa doma nachádzate a kedy nie.

Nastavenie aj ovládanie funguje jednoducho cez Google Home aplikáciu. Regulovať ho viete však aj dotykovým prúžkom, ktorý sa nachádza priamo na termostate. Využiť však viete aj ovládanie hlasom cez Google Assistant alebo Amazon Alexa.

Povrch termostatu tvorí zrkadlo, ktoré ukrýva displej. V prípade, že pred termostatom stojíte, displej sa automaticky rozsvieti.

Pokiaľ vás termostat od firmy Nest zaujal, predobjednať sa dá už dnes s dátumom dodania do pár týždňov. Na výber je aj prémiovejší model Nest Learning Thermostat z pred pár rokov, ktorý ponúka dotykový displej a umelú inteligenciu.

Zdroj | Google
Pozrite si

Smart termostaty Ecobee upravujú fungovanie podľa ceny elektriny

Nový termostat od Google Nest je dostupný v štyroch farebných spracovaniach – bielom, šedom, svetlo-zelenom a ružovom. Na rozdiel od drahších modelov, tento termostat funguje na základe dvoch AAA batérií, ktoré by mali zabezpečiť činnosť niekoľko rokov bez potreby výmeny.

Čo sa týka dostupnosti na Slovensku, predchádzajúce modely Nest termostatov sa dali kúpiť aj v našich končinách cez vybrané obchody, takže s novinkou by taktiež nemal byť problém.

Zdroj