Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nepáči sa vám dizajn a výdrž Apple Watch? Počkajte si na údajný „Pro“ model

Nepáči sa vám dizajn a výdrž Apple Watch? Počkajte si na údajný „Pro“ model
Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Nepáči sa vám dizajn a výdrž Apple Watch? Počkajte si na údajný „Pro“ model
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

V posledných mesiacoch sa čoraz intenzívnejšie hovorí o príchode novej verzie inteligentných hodiniek Apple Watch, ktorá sa má okrem prívlastku „Pro“ od bežných modelov odlišovať aj dizajnom, displejom a zvýšenou odolnosťou.

Náš predpoklad o tom, že Apple novú generáciu svojich inteligentných hodiniek obohatí o špeciálny model s prívlastkom Pro, sa podľa najnovších správ zdá byť správny. Známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg k tomu tentokrát pridáva aj ďalšiu sériu zaujímavých informácií.

Zdroj | Solen Feyissa

Apple má podľa Gurmana po prvý krát od roku 2018, kedy svetu predstavil generáciu Series 4, priniesť do tejto kategórie úplne nový dizajn. Nové hodinky Apple Watch Pro majú byť podľa neho „o dobrý kus väčšie“ ako súčasná generácia Series 7, aby sa do nich zmestil o 7 % väčší displej.

Nový dizajn tohto modelu sa má podľa neho vyhnúť plochým stranám, ktorými by sa mali od doterajších generácií odlíšiť bežné modely. Apple má podľa Gurmana na trh priniesť očakávanú „evolúciu súčasného obdĺžnikového tvaru“.

Pozrite si

Apple zacvaká za problematické motýlikové klávesnice

Telo tejto verzie má byť vyrobené z odolnejšej zliatiny titánu, vďaka čomu by mali byť odolnejšie a teda vhodnejšie na extrémne športy a náročnejšie aktivity. Vybavené by taktiež mali byť väčšou batériou, ktorú po softvérovej stránke doplní nový „Režim slabej batérie“ údajne schopný predĺžiť výdrž hodiniek až na viacero dní. Hovorí sa tiež aj o schopnosti merať teplotu tela používateľa.

Novej generácie, či skôr série inteligentných hodiniek od Apple, by sme sa už tradične mali dočkať na jeseň. Apple zvyčajne predstavuje nové Apple Watch spolu s novou generáciou svojich smartfónov v polovici septembra. Na oficiálne potvrdenie dátumu konania konferencie si však musíme ešte počkať.

Zdroj