Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nechcete elektromobil? Poponáhľajte sa, podľa VW budú spaľováky čoskoro raritou

Nechcete elektromobil? Poponáhľajte sa, podľa VW budú spaľováky čoskoro raritou
Zdroj | Volkswagen
Igor Neštrák
Nechcete elektromobil? Poponáhľajte sa, podľa VW budú spaľováky čoskoro raritou
Zdroj | Volkswagen
Zdroj | Volkswagen

Koncern Volkswagen oznámil, že upravil svoj cieľ týkajúci sa predaja elektrických vozidiel v Európe do roku 2030. Volkswagen si zažil ťažké chvíle pri uvádzaní elektromobilov, ktoré súviseli so softvérovými problémami, ale aj tak zaznamenal obrovský rast predaja batériových elektromobilov.

Túžba po vozidlách s nulovými emisiami na celom svete pomohla nemeckej automobilke dosiahnuť cieľ predaja 500 000 elektromobilov o rok skôr, čo viedlo niektorých analytikov k presvedčeniu, že Volkswagen začiatkom budúceho roka prekoná americkú Teslu.

Volkswagen sa zatiaľ len rozbieha, všetky jeho rozhodnutia vo svete elektromobilov sa datujú od stratégie, ktorá bola prvýkrát predstavená v roku 2021. Jedným z kľúčových bodov stanovených v stratégii Volkswagenu bol cielený predaj elektromobilov po celom svete. 

Obsah pokračuje pod reklamou

V predstavách koncernu Volkswagen je zjavný zámer, aby do roku 2030 bolo 70 % všetkých predajov plne elektrických v Európe a 50 % v USA a v Číne. Koncern uvádza na trh množstvo nových a vylepšených modelov elektromobilov, ktoré v Európe nastavia vysokú latku.

Pozrite si

Volswagen predstavil elektrický sedan ID.7 s jedinečným lakom

Zatiaľ čo iné nemecké automobilky bojujú s EU, aby neprešiel úplný zákaz nových vozidiel na fosílne palivá do roku 2035, koncern Volkswagen robí presný opak a zdvojnásobuje svoje ciele v oblasti elektrifikácie. Pôvodný cieľ aby do roku 2030 bolo 70 % všetkých predajov plne elektrických v Európe sa mení na 80 %, čo je teraz najambicióznejším cieľom predaja elektromobilov.

Volkswagen priznal, že tento revidovaný cieľ predaja elektromobilov je ambiciózny, keďže predaje batériových elektromobilov predstavovali v roku 2022 niečo vyše 10 % z celkového počtu osobných vozidiel Volkswagen. Pre USA a Čínu ciele v oblasti predaja elektrických vozidiel zostanú do roku 2030 bezo zmeny na úrovni 50 % v USA a v Číne.

Koncern Volkswagen čaká dlhá a náročná cesta k dosiahnutiu tohto ambiciózneho plánu, ktorý si pre Európu stanovila. Výrazne mu v tom pomôžu nové modely, ktoré nás čakajú ako nedávno predstavená modernizovaná verzia ID.3, dlho očakávaný luxusný sedan ID.7 alebo nelektrická verzia obľúbeného SUV Tiguan.

Zdroj